BOCCARD Polska nowym Członkiem PIPC

Firma o ponad stuletniej tradycji dołącza do grona Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Firma BOCCARD została założona w 1918 r. w Lyonie we Francji. Od samego początku specjalizowała się w rurociągach przemysłowych, najpierw do przemysłu chemicznego, petrochemicznego i metalurgicznego, z biegiem lat rozszerzając swoje pole działania także na inne rynki.

Dzisiaj BOCCARD zajmuje się projektowaniem i realizacją instalacji przemysłowych dla wszystkich branż, od kosmetyki i farmacji, po przemysł ciężki praktycznie w każdym zakątku świata (obecny w 35 krajach, 60 siedzibach na świecie). Od samego początku firma dbała o rozwój i kompleksowość swojej oferty, tak, aby towarzyszyć Klientom na każdym etapie procesu produkcyjnego: od koncepcji, przez projekt, prefabrykację, budowę, aż po utrzymanie ruchu. Pod marką KATES wytwarza specjalistyczne urządzenia i komponenty, m. in. : zbiorniki procesowe i magazynowe, mieszalniki, reaktory, homogenizatory, płaszcze grzewczo-chłodzące w technologii Plasma Pillow Plate i wiele innych. Ponadto firma produkuje i certyfikuje urządzenia do stref zagrożonych wybuchem.

W Polsce BOCCARD istnieje od 1996 r. i może pochwalić się wieloma zrealizowanymi z sukcesem projektami, także dla branży chemicznej. BOCCARD był odpowiedzialny m. in. za budowę zakładu produkcyjnego oraz rozbudowę instalacji etanolu skażonego, kosmetycznego, spożywczego dla największego w Polsce producenta etanolu z kukurydzy, za budowę instalacji siarczanowania i wymianę rurociągu chloru dla największego producenta chemicznego na Dolnym Śląsku czy też za budowę instalacji do produkcji epichlorohydryny z gliceryny dla jednego ze strategicznych zakładów branży wielkiej syntezy chemicznej.

BOCCARD dysponuje w Polsce dwoma własnymi warsztatami wyspecjalizowanymi w obróbce i spawaniu stali nierdzewnej i węglowej oraz w produkcji specjalistycznych urządzeń.

Witamy w gronie organizacji członkowskich Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego!

Posty pokrewne