CIECH Ambasadorem Polskiej Chemii 2023!

 CIECH Ambasadorem Polskiej Chemii 2023!

Fot. Teodor Klepczyński/PIPC

Podczas X Kongresu Polska Chemia, odbywającego się w dniach 13-14 czerwca w Lublinie, Grupa CIECH otrzymała tytuł „Ambasadora Polskiej Chemii”. Tytuł jest przyznawany w ramach Kampanii „Polska Chemia” prowadzonej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.

Tytuł „Ambasador Polskiej Chemii” jest przyznawany co roku i ma na celu uhonorowanie firm, osób oraz instytucji, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do promowania i rozwoju polskiej chemii, a poprzez realizowane inwestycje budują wartość branży. Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy odbywa się podczas Kongresu Polska Chemia. Tak było również tym razem. 13 czerwca podczas jubileuszowego X Kongresu Polska Chemia. Tytuł z rąk dr inż. Tomasza Zielińskiego, Prezes Zarządu, Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego odebrał Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH S.A.

 – W tym roku, mam przyjemność wręczyć tytuł firmie, która jest ważnym graczem w branży chemicznej, i która od lat przyczynia się do rozwoju sektora oraz gospodarki polskiej i europejskiej jako całości. Poprzez przyznanie tytułu chcemy podkreślić sukcesy i znaczenie spółki CIECH S.A. wynikające z jej silnej pozycji na rynku, długiej tradycji, innowacyjności, zrównoważonego podejścia oraz doskonałej współpracy z klientami i partnerami biznesowymi – powiedział dr inż. Tomasz Zieliński, podczas wręczania tytułu.

W imieniu całej Grupy CIECH serdecznie dziękuję Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego za tytuł Ambasadora Polskiej Chemii. Jednocześnie gratuluję pięknego jubileuszu 35-lecia oraz – także jubileuszowego X Kongresu. Cieszę się, że CIECH jako międzynarodowa grupa chemiczna o silnej pozycji w branży w Europie został doceniony za swoją działalność przez PIPC. Mamy ambitne cele, krocząc po ścieżce ku dekarbonizacji. Wszelkie inicjatywy zmniejszające oddziaływanie na środowisko naturalne są kluczowym elementem naszej strategii biznesowej oraz zobowiązań w ramach strategii ESG – powiedział Kamil Majczak, odbierając wyróżnienie.

CIECH S.A. to międzynarodowa, rozwijająca się grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz głównym w Polsce producentem pianek poliuretanowych.

CIECH S.A. jest Partnerem realizowanych przez Izbę projektów, a przedstawiciele firmy od wielu lat bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich pracach Izby.

Posty pokrewne