Dynamiczne zarządzanie ryzykiem urządzeń w instalacji procesowej. Case-study: wdrożenie technologii Digital Twin do zarządzania integralnością mechaniczną urządzeń ciśnieniowych

Na czym polega technologia Digital Twin i jakie korzyści może nieść dla przemysłu? Czy może ona usprawnić podejmowanie decyzji w przedsiębiorstwie? W jaki sposób jest w stanie wpłynąć na optymalizację procesów, gdzie może być stosowana? Na przykładzie wdrożenia technologii Digital Twin do zarządzania integralnością mechaniczną urządzeń ciśnieniowych pokażemy, jakie korzyści może przynieść dla zarządzania ryzykiem urządzeń w instalacjach procesowych.

Technologia Digital Twin może służyć:

  • zarządzaniu produktem, jego kontroli i utrzymaniu ciągłości działania
  • usprawnieniu działania złożonych instalacji i urządzeń, wsparciu pracy inżynierów, analizowaniu cyklu życia
  • odtwarzaniu zachowań urządzeń i symulacji ich działania

W przypadku wdrożenia technologii w przemyśle, Digital Twin może pomóc w przewidywaniu tego, jak rzeczywiste urządzenie czy system będzie działał oraz da możliwość wglądu w aktualny stan obiektu oraz jego historię. Da to możliwość analizy stanu oraz zaplanowania działań konserwacyjnych, przewidzenie długoterminowego działania urządzenia czy pomoże w podejmowaniu decyzji na podstawie przygotowanych analiz. Skutkiem tego będzie optymalizacja zachowań systemu oraz możliwość ulepszania procesu.

Digital Twin pozwala na bardzo szybką analizę kluczowych parametrów procesu oraz przewidzenie czasu bezpiecznej eksploatacji. Może być skutecznym narzędziem do zarzadzania niezawodnością rzeczywistego obiektu. Sprawdza się także w sytuacjach braku łatwego dostępu do urządzeń oraz gdzie weryfikacja stanu technicznego wiąże się z dużymi kosztami - jako jedno z pierwszych zastosowań technologii uznaje się odtworzenie warunków panujących na uszkodzonym Apollo 13 w 1970 roku, dzięki czemu udało się szybko znaleźć scenariusze, które ocaliły astronautów.

Optymalizacja procesów konserwacji i przygotowania remontów, zwiększona niezawodność, ograniczenie kosztów oraz poprawienie bezpieczeństwa, zapobieganie przestojom i przewidywanie uszkodzeń to tylko niektóre efekty, które może przynieść wdrożenie technologii Digital Twin.

Warsztat Dynamiczne zarządzanie ryzykiem urządzeń w instalacji procesowej. Case-study: wdrożenie technologii Digital Twin do zarządzania integralnością mechaniczną urządzeń ciśnieniowych podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzi Tomasz Klinkosz, Ekspert Urządzeń Ciśnieniowych, Urząd Dozoru Technicznego.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Agenda Workshops & Networking PIPC

W ramach agendy wydarzenia odbędą się następujące warsztaty i spotkania:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Noclegi

Hotel Novotel, w którym odbędzie się konferencja dysponuje pulą noclegów dla gości konferencji, jednak jest ona ograniczona.
Rezerwacji można dokonać bezpośrednio w Dziale Rezerwacji Hotelowej tel: 48 32 200 44 50; 48 32 200 44 51; e-mail: H3377-RE@accor.com; H3377-RE1@accor.com; H3377-RE2@accor.com i powołać się na hasło PIPC.
Ceny pokoi 1-osobowych (349 zł – pokój Standard, 399 zł – pokój Superior, 449 zł – pokój Executive). W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 12:00 dnia następnego.
Parking – wokół hotelu znajduje się płatna strefa parkowania – ok. 250 miejsc. Cena 1 miejsca z uwzględnieniem rabatu to: 6 zł/ godz. lub 40 zł/ doba.

W przypadku braku miejsc w Hotelu Novotel istnieje możliwość rezerwacji pokoi w hotelu o nieco niższym standardzie – Ibis Budget* Hotel na terenie Novotelu w cenie ok 184 zł ze śniadaniem (pokój 1 osobowy).

Partnerzy i Patroni

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Do wydarzenia pozostało

Wydarzenie zostało zakończone.