Dyrektywa NIS2. Wyzwania we wdrażaniu unijnych regulacji

Cyberataki, zarówno na polskie jak i europejskie firmy, stały się w ostatnich latach prawdziwą plagą. Kwestie bezpieczeństwa w przestrzeni cyfrowej są jednym z nieodłącznych elementów w myśleniu na temat bezpieczeństwa w kontekście całego przedsiębiorstwa. Odpowiedzią Unii Europejskiej na pogłębiające się zagrożenie w cyberprzestrzeni jest Dyrektywa NIS2, która aktualizuje i zaostrza przepisy dotyczące działalności biznesu w cyfrowym świecie.

NIS2 (ang. the Network and Information Security Directive) rozszerza liczbę podmiotów, które będą musiały wdrożyć unijne regulacje, a także zwiększa kary finansowe za niedostosowanie się do wymogów. Celem aktualizacji dyrektywy jest ochrona danych, którymi dysponują przedsiębiorstwa działające w Unii Europejskiej. 

Duży nacisk kładzie się tym razem na krajowe legislacje. Poszczególne państwa będą musiały dostosować rozwiązania prawne do wymagań, które znajdują się w NIS2 oraz wdrożyć krajowe strategie dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Działania, które podejmuje Unia Europejska mają na celu zapobiegnięcie paraliżu państw członkowskich, do którego mogłoby dojść w sytuacji kryzysowej. Czasu na wdrożenie regulacji nie jest dużo - od momentu wejścia w życie dyrektywy (16 stycznia 2023 r.) państwa członkowie UE mają 21 miesięcy na dostosowanie prawa krajowego do wymogów unijnych. 

Jakie wyzwania wiążą się z przystosowaniem się większej liczby firm do tych wymogów? Na czym polegają konkretne działania, które firmy mogą podjąć i co może rzeczywiście zwiększyć bezpieczeństwo unijnych przedsiębiorstw? Na ten temat porozmawiamy podczas warsztatu Dyrektywa NIS2. Wyzwania we wdrażaniu unijnych regulacji.

Warsztat podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzi Emilia Zalewska – Prawnik, Ekspert ds. Cyberpolicy, Dział Strategii i Rozwoju Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Agenda Workshops & Networking PIPC

W ramach agendy wydarzenia odbędą się następujące warsztaty i spotkania:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Noclegi

Hotel Novotel, w którym odbędzie się konferencja dysponuje pulą noclegów dla gości konferencji, jednak jest ona ograniczona.
Rezerwacji można dokonać bezpośrednio w Dziale Rezerwacji Hotelowej tel: 48 32 200 44 50; 48 32 200 44 51; e-mail: H3377-RE@accor.com; H3377-RE1@accor.com; H3377-RE2@accor.com i powołać się na hasło PIPC.
Ceny pokoi 1-osobowych (349 zł – pokój Standard, 399 zł – pokój Superior, 449 zł – pokój Executive). W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 12:00 dnia następnego.
Parking – wokół hotelu znajduje się płatna strefa parkowania – ok. 250 miejsc. Cena 1 miejsca z uwzględnieniem rabatu to: 6 zł/ godz. lub 40 zł/ doba.

W przypadku braku miejsc w Hotelu Novotel istnieje możliwość rezerwacji pokoi w hotelu o nieco niższym standardzie – Ibis Budget* Hotel na terenie Novotelu w cenie ok 184 zł ze śniadaniem (pokój 1 osobowy).

Partnerzy i Patroni

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Do wydarzenia pozostało

Wydarzenie zostało zakończone.