Dyrektywa NIS2. Wyzwania we wdrażaniu unijnych regulacji

Cyberataki, zarówno na polskie jak i europejskie firmy, stały się w ostatnich latach prawdziwą plagą. Kwestie bezpieczeństwa w przestrzeni cyfrowej są jednym z nieodłącznych elementów w myśleniu na temat bezpieczeństwa w kontekście całego przedsiębiorstwa. Odpowiedzią Unii Europejskiej na pogłębiające się zagrożenie w cyberprzestrzeni jest Dyrektywa NIS2, która aktualizuje i zaostrza przepisy dotyczące działalności biznesu w cyfrowym świecie.

NIS2 (ang. the Network and Information Security Directive) rozszerza liczbę podmiotów, które będą musiały wdrożyć unijne regulacje, a także zwiększa kary finansowe za niedostosowanie się do wymogów. Celem aktualizacji dyrektywy jest ochrona danych, którymi dysponują przedsiębiorstwa działające w Unii Europejskiej. 

Duży nacisk kładzie się tym razem na krajowe legislacje. Poszczególne państwa będą musiały dostosować rozwiązania prawne do wymagań, które znajdują się w NIS2 oraz wdrożyć krajowe strategie dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Działania, które podejmuje Unia Europejska mają na celu zapobiegnięcie paraliżu państw członkowskich, do którego mogłoby dojść w sytuacji kryzysowej. Czasu na wdrożenie regulacji nie jest dużo - od momentu wejścia w życie dyrektywy (16 stycznia 2023 r.) państwa członkowie UE mają 21 miesięcy na dostosowanie prawa krajowego do wymogów unijnych. 

Jakie wyzwania wiążą się z przystosowaniem się większej liczby firm do tych wymogów? Na czym polegają konkretne działania, które firmy mogą podjąć i co może rzeczywiście zwiększyć bezpieczeństwo unijnych przedsiębiorstw? Na ten temat porozmawiamy podczas warsztatu Dyrektywa NIS2. Wyzwania we wdrażaniu unijnych regulacji.

Warsztat podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzi Emilia Zalewska – Prawnik, Ekspert ds. Cyberpolicy, Dział Strategii i Rozwoju Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”

Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.

Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja

  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
  • Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.

    Bilet zawiera:

  • Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
  • Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).

    *Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.

Noclegi

W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.

Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków

Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:

  • jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
  • dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
  • parking hotelowy – 65,00 zł/doba.

Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.

W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com

UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.