(Od) budowa (nowej) Ukrainy | Realizacja projektów na Ukrainie w pierwszym roku wojny – analiza wybranych przypadków

9 marca | 10:00 –12:30 | Kancelaria Kochański&Partnerzy zaprasza na wydarzenie hybrydowe w języku angielskim

Ukraiński biznes w nowej rzeczywistości – wojna przynosi wyzwania, zwycięstwo stwarza możliwości

Za nami pierwszy rok w nowej rzeczywistości na Ukrainie. Rok temu, rankiem 24 lutego, cały kraj obudził się z lękiem, że normalne życie może skończyć się na zawsze, a przyszłość oznaczać będzie już tylko niepewność i zagrożenie.

Był to czas pełen obaw, marzeń o pokoju i powrocie do normalności, niepokoju o krewnych i przyjaciół, snutych przez starszych ludzi opowieści o okropnościach wojny. Od tamtego dnia zginęło wielu niewinnych ludzi, zniszczone zostały też ich domy i infrastruktura.

Obecny stan ukraińskiej gospodarki i rynku

Ukraiński biznes przetrwał pomimo dramatycznej sytuacji – choć gospodarka tego kraju zmniejszyła się o 30 proc., ponad 5 mln ludzi straciło pracę, ponad 6 mln uciekło z kraju i przeniosło się za granicę, a miejsce zamieszkania zmieniło w sumie 10 mln osób, uszkodzone zostało i nie działa prawidłowo 75 proc. infrastruktury energetycznej. Łączna wartość szkód wynosi około 750 mld USD. A wszystko to przy nieustających bombardowaniach i masowej mobilizacji mężczyzn do armii.

Jednak małymi krokami, dzięki wytrwałości i determinacji, ukraiński biznes robi wielkie postępy. Aż 80 proc. przedsiębiorców w pewnym stopniu powróciło do prowadzenia działalności i z ufnością patrzy w przyszłość. Wiele osób założyło nowe firmy i rozpoczęło działalność gospodarczą, a szereg przedsiębiorstw przeniosło się ze wschodu na bezpieczniejszy zachód.

Sprawa odbudowy Ukrainy mobilizuje tysiące firm na całym świecie. Zwycięstwo z pewnością nadejdzie!

Case study - analiza projektów pomyślnie zrealizowanych na Ukrainie

Porozmawiajmy o interesach. Zapraszamy na dyskusję panelową, podczas której przedstawimy analizy rzeczywistych przypadków. Wiemy jak i gdzie znaleźć możliwości biznesowe oraz przetargi na Ukrainie. Dlatego teraz nadszedł czas, aby omówić konkretne projekty, które zagraniczne firmy już zrealizowały lub realizują w tym kraju.

Wspieraliśmy Ukrainę od pierwszych dni wojny i będziemy to robić nadal, do czasu jej pełnej odbudowy. Wojna przyniosła wiele wyzwań, ale zwycięstwo stworzy wiele nowych możliwości.

Jeżeli chciałbyś zrealizować projekt lub inwestycję na Ukrainie, jesteśmy idealnym partnerem.

Dla kogo jest to wydarzenie?

Wydarzenie to adresowane jest do przedstawicieli m.in. sektorów budowlanego, infrastrukturalnego, energetycznego, technologicznego i produkcyjnego oraz firm zainteresowanych prowadzeniem interesów na Ukrainie, nawiązaniem współpracy z ukraińskimi kontrahentami lub uczestnictwem w procesie odbudowy tego kraju (w tym udziałem w przetargach międzynarodowych) oraz udzieleniem mu ogólnego wsparcia biznesowego.

**

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, możliwy wyłącznie po rejestracji i akceptacji zgłoszenia. Organizator zastrzega sobie możliwość selekcji zgłoszeń, a także odwołania wydarzenia.

Wydarzenie ma charakter hybrydowy: możliwość uczestnictwa stacjonarnie lub on-line.

Więcej informacji: (Od) budowa (nowej) Ukrainy | Realizacja projektów na Ukrainie w pierwszym roku wojny – analiza wybranych przypadków - Kochański & Partners (kochanski.pl)

Do wydarzenia pozostało:

Wydarzenie zostało zakończone.

Organizator

Kochański & Partners

Data

mar 09 2023
Zakończone!

Czas

09:00 - 12:30

Lokalizacja

Online