Przejdź na zieloną stronę mocy! Inicjatywy UE w zakresie zrównoważonego rozwoju oznakowanie ekologiczne “EU Ecolabel”

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji, podczas której przedstawione zostaną przykłady jak realizować strategie i cele zrównoważonego rozwoju wykorzystując unijne narzędzie jakim jest oznakowanie ekologiczne EU Ecolabel. Polska Izba Przemysłu Chemicznego objęła patronat honorowy nad wydarzeniem.

Unijny program certyfikacji EU Ecolabel od ponad trzydziestu lat pomaga wyróżnić produkty i usługi, które w całym swoim cyklu życia ograniczają swój negatywny wpływ na środowisko i stanowią dobry przykład doskonałości środowiskowej. Oznakowanie przyznane na podstawie opublikowanych, obiektywnych kryteriów, po przeprowadzonej przez niezależną od producenta / usługodawcy stronę trzecią ocenie, ułatwia konsumentom podejmowanie świadomych, przyjaznych dla środowiska decyzji zakupowych oraz umożliwia ograniczanie stosowania greenwashingu wśród nierzetelnych uczestników rynku.

Zastosowanie wiarygodnych kryteriów etykietowania umożliwia wykorzystania tego narzędzia również na większą skalę, np. w procesie definiowania zielonych zamówień publicznych oraz w sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju, które wkrótce stanie się obowiązkowe do stosowania przez przedsiębiorców.

Konferencja skierowana jest do:

  • przedstawicieli organizacji zajmujących się raportowaniem ESG,
  • osób odpowiedzialnych za wdrożenie zielonych zamówieniach publicznych,
  • organizacji branżowych,
  • producentów / usługodawców, importerów, dystrybutorów,
  • konsumentów,
  • przedstawicieli sieci handlowych.

Szczegółowe informacje dotyczące Konferencji oraz formularz rejestracji znajdują się na stronie: https://rejestracja.pcbc.gov.pl/

Termin zgłoszeń: 17 kwietnia 2023 r.

Do wydarzenia pozostało:

Wydarzenie zostało zakończone.

Organizator

Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A.

Data

kwi 25 2023
Zakończone!

Lokalizacja

Warszawa