Usługi proekologiczne odpowiadające aktualnym wyzwaniom. Sposoby na neutralizację szkodliwych związków oraz usługi direct push w zakresie badania terenu i rekultywacji (warsztat w języku polskim i angielskim).

Zapraszamy na warsztat, który w partnerstwie poprowadzą przedstawiciele spółek Climbex (Polska) i Dekonta (Czechy), poświęcony współczesnym wyzwaniom w ramach dekontaminacji substancji PFAS, redukcji emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego oraz usług w zakresie badania i rekultywacji terenów. Warsztat będzie okazją do zdobycia wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań pro-ekologicznych oraz wymiany doświadczeń z ekspertami. 

Podczas spotkania warsztatowego porozmawiamy na temat aspektów związanych z ochroną środowiska, które dziś stanowią ogromne wyzwanie z punktu widzenia funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa chemicznego, oraz opowiemy o nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu remediacji i oczyszczania terenów zanieczyszczonych chemikaliami.

Podczas spotkania porozmawiamy o:

PFAS w koncentratach piany gaśniczej dla przemysłowej straży pożarnej - zastępowanie, dekontaminacja.
W ramach warsztatu skoncentrujemy się na problematyce związaną z PFAS, koncentratami piany gaśniczej używanymi przez strażaków oraz sposobami zastępowania i dekontaminacji tych substancji. Będziemy omawiać najnowsze metody i technologie mające na celu ograniczenie wpływu PFAS na środowisko.

Bezpośrednie wiercenie + wtryskiwanie + monitorowanie zanieczyszczeń w gruncie - bardzo nowoczesna, zaawansowana technologicznie i skuteczna metoda badania terenu oraz remediacji.

Ten temat pozwoli uczestnikom zapoznać się z innowacyjnymi metodami badania i rekultywacji terenów zanieczyszczonych chemikaliami. Omówimy techniki bezpośredniego wiercenia, wtryskiwania oraz monitorowania zanieczyszczeń w gruncie.

Biofiltry dla przemysłu - biotechnologiczny sposób oczyszczania powietrza

W trakcie tej części spotkania uczestnicy dowiedzą się o zaawansowanych sposobach biotechnologicznego oczyszczania powietrza w przemyśle. Biofiltry stanowią innowacyjne podejście do oczyszczania atmosfery z różnego rodzaju zanieczyszczeń i pomagają znacząco poprawić jakość powietrza.

Sytuacja awaryjna - prezentacja rozwiązań opracowanych przez firmę Dekonta

Na zakończenie zaprezentujemy rozwiązania stworzone przez firmę Dekonta w sytuacjach awaryjnych. Będziemy omawiać skuteczne strategie zarządzania kryzysowego oraz prezentować praktyczne przykłady działań podejmowanych w nagłych przypadkach.

Warsztat „Usługi proekologiczne odpowiadające aktualnym wyzwaniom” („The pro-ecological services addressing the current challenges”) podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzą Grzegorz Szymański, International Business Development Director z Climbex Sp. z o.o. oraz Vojtech Musil - Business Director ze spółki Dekonta.

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim i angielski.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Agenda Workshops & Networking PIPC

W ramach agendy wydarzenia odbędą się następujące warsztaty i spotkania:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Noclegi

Hotel Novotel, w którym odbędzie się konferencja dysponuje pulą noclegów dla gości konferencji, jednak jest ona ograniczona.
Rezerwacji można dokonać bezpośrednio w Dziale Rezerwacji Hotelowej tel: 48 32 200 44 50; 48 32 200 44 51; e-mail: H3377-RE@accor.com; H3377-RE1@accor.com; H3377-RE2@accor.com i powołać się na hasło PIPC.
Ceny pokoi 1-osobowych (349 zł – pokój Standard, 399 zł – pokój Superior, 449 zł – pokój Executive). W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 12:00 dnia następnego.
Parking – wokół hotelu znajduje się płatna strefa parkowania – ok. 250 miejsc. Cena 1 miejsca z uwzględnieniem rabatu to: 6 zł/ godz. lub 40 zł/ doba.

W przypadku braku miejsc w Hotelu Novotel istnieje możliwość rezerwacji pokoi w hotelu o nieco niższym standardzie – Ibis Budget* Hotel na terenie Novotelu w cenie ok 184 zł ze śniadaniem (pokój 1 osobowy).

Partnerzy i Patroni

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Do wydarzenia pozostało

Wydarzenie zostało zakończone.