Usługi proekologiczne odpowiadające aktualnym wyzwaniom. Sposoby na neutralizację szkodliwych związków oraz usługi direct push w zakresie badania terenu i rekultywacji (warsztat w języku polskim i angielskim).

Zapraszamy na warsztat, który w partnerstwie poprowadzą przedstawiciele spółek Climbex (Polska) i Dekonta (Czechy), poświęcony współczesnym wyzwaniom w ramach dekontaminacji substancji PFAS, redukcji emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego oraz usług w zakresie badania i rekultywacji terenów. Warsztat będzie okazją do zdobycia wiedzy na temat nowoczesnych rozwiązań pro-ekologicznych oraz wymiany doświadczeń z ekspertami. 

Podczas spotkania warsztatowego porozmawiamy na temat aspektów związanych z ochroną środowiska, które dziś stanowią ogromne wyzwanie z punktu widzenia funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa chemicznego, oraz opowiemy o nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu remediacji i oczyszczania terenów zanieczyszczonych chemikaliami.

Podczas spotkania porozmawiamy o:

PFAS w koncentratach piany gaśniczej dla przemysłowej straży pożarnej - zastępowanie, dekontaminacja.
W ramach warsztatu skoncentrujemy się na problematyce związaną z PFAS, koncentratami piany gaśniczej używanymi przez strażaków oraz sposobami zastępowania i dekontaminacji tych substancji. Będziemy omawiać najnowsze metody i technologie mające na celu ograniczenie wpływu PFAS na środowisko.

Bezpośrednie wiercenie + wtryskiwanie + monitorowanie zanieczyszczeń w gruncie - bardzo nowoczesna, zaawansowana technologicznie i skuteczna metoda badania terenu oraz remediacji.

Ten temat pozwoli uczestnikom zapoznać się z innowacyjnymi metodami badania i rekultywacji terenów zanieczyszczonych chemikaliami. Omówimy techniki bezpośredniego wiercenia, wtryskiwania oraz monitorowania zanieczyszczeń w gruncie.

Biofiltry dla przemysłu - biotechnologiczny sposób oczyszczania powietrza

W trakcie tej części spotkania uczestnicy dowiedzą się o zaawansowanych sposobach biotechnologicznego oczyszczania powietrza w przemyśle. Biofiltry stanowią innowacyjne podejście do oczyszczania atmosfery z różnego rodzaju zanieczyszczeń i pomagają znacząco poprawić jakość powietrza.

Sytuacja awaryjna - prezentacja rozwiązań opracowanych przez firmę Dekonta

Na zakończenie zaprezentujemy rozwiązania stworzone przez firmę Dekonta w sytuacjach awaryjnych. Będziemy omawiać skuteczne strategie zarządzania kryzysowego oraz prezentować praktyczne przykłady działań podejmowanych w nagłych przypadkach.

Warsztat „Usługi proekologiczne odpowiadające aktualnym wyzwaniom” („The pro-ecological services addressing the current challenges”) podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzą Grzegorz Szymański, International Business Development Director z Climbex Sp. z o.o. oraz Vojtech Musil - Business Director ze spółki Dekonta.

Warsztat prowadzony będzie w języku polskim i angielski.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!
Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”

Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.

Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja

  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
  • Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.

    Bilet zawiera:

  • Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
  • Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).

    *Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.

Noclegi

W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.

Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków

Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:

  • jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
  • dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
  • parking hotelowy – 65,00 zł/doba.

Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.

W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com

UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.