Nowi Członkowie Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

 Nowi Członkowie Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego

W ostatnim czasie do grona Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego dołączyło 7 kolejnych firm. Witamy na pokładzie: Air2Gas Sp. z o.o., Climbex Sp. z o.o., DMR Group Sp. z o.o., Go Logis Sp. z o.o. Sp.k., PERN S.A., Rafinerię Gdańską Sp. z o.o. oraz Softcontrols Sp. z o.o. Zrzeszamy już ponad 150 różnorodnych podmiotów, które reprezentujemy wobec organów administracji publicznej, krajowej i zagranicznej oraz organizacji międzynarodowych.

Poniżej prezentujemy zakres działalności nowych członków Izby:

Air2Gas Sp. z o.o.

Działalność Air2Gas jest oparta na projektowaniu, montażu, a także serwisowaniu instalacji gazów technicznych i specjalnych. Firma jest dystrybutorem generatorów gazu i urządzeń przeznaczonych do instalacji gazów technicznych i laboratoryjnych. Może pochwalić się doświadczeniem w wykonywaniu instalacji technologicznych, stacjami tankowania i LNG/CNG oraz projektami wodorowymi.

Firma powstała w wyniku połączenia kompetencji i praktycznych umiejętności z wiedzą inżynierską, doświadczeniem konstrukcyjnym i innowacyjnym podejściem do gazownictwa. Dzisiejszą podstawą do działań są profesjonalni pracownicy firmy, którzy wywodzą się z międzynarodowych oraz polskich firm sektora gazowego. Air2Gas Sp. z o.o. posiada dużą wiedzę i doświadczenie zawodowe. Potrafi sprostać każdemu powierzonemu zadaniu, dlatego jest rzetelnym i wiarygodnym partnerem w biznesie.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Air2Gas Sp. z o.o.

Climbex Sp. z o.o.

Firma oferuje klientom z sektora przemysłowego kompleksowe usługi w zakresie specjalistycznego czyszczenia infrastruktury przemysłowej oraz serwisu i remontów w czasie planowanych przestojów technologicznych.

Dodatkowo Climbex Sp. z o.o. wspiera procesy produkcyjne przedsiębiorstw, ogranicza ryzyka występowania awarii przemysłowych i wdraża rozwiązania wpływające na poprawę efektywności funkcjonowania instalacji technicznych i urządzeń. Świadczy usługi z wykorzystaniem wielu technologii czyszczenia. Pracuje w przestrzeniach otwartych, w strefach niebezpiecznych, wybuchowych, realizuje prace na wysokościach i w miejscach trudno dostępnych. Wykonuje prace serwisowe i remontowe w czasie planowanych przestojów oraz pomaga w przygotowaniu obiektów i infrastruktury do rewizji, audytów i odbiorów technicznych.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Climbex Sp. z o.o.

DMR Group Sp. z o.o.

DMR Group jest importerem i dystrybutorem surowców chemicznych dla sektora przemysłowego, głównie na rynek europejski. Głównym przedmiotem działalności firmy jest dostarczanie wysokiej jakości dodatków do produkcji olejów smarowych. Firma specjalizuje się w kompleksowym zaopatrzeniu przemysłu w niezbędne do produkcji surowce i dodatki, starannie wyselekcjonowane spośród dostępnych na rynku światowym. Dostarcza klientom produkt zgodny z wymaganiami w uzgodnionym terminie.

Firma dysponuje siecią magazynów pozwalającą na dostawy just in time. Oferuje klientom indywidualne rozwiązania w zakresie zarządzania systemem zaopatrzenia.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej DMR Group Sp. z o.o.

Go Logis Sp. z o.o. Sp.k.

Go Logis to polska, dynamicznie rozwijająca się firma transportowa, która działa od 2010 roku, a jej siedziba główna mieści się w Białej Podlaskiej. Firma zapewnia kompleksowe rozwiązania w zakresie międzynarodowego transportu i spedycji drogowej, szczególnie transportu całopojazdowego (FTL) i częściowego (LTL). Poza obsługą rynków w krajach UE, specjalizuje się w obsłudze rynków wschodnich, takich jak Białoruś, Ukraina, Rosja, Kazachstan, Uzbekistan i Kirgistan oraz bliskowschodnich jak Iran i Turcja.

Współpracuje z profesjonalnymi przewoźnikami, dysponującymi flotą pojazdów dostosowanych także do transportów specjalnych, m.in. ADR, chłodni oraz ponadgabarytów. Go Logis oferuje także usługi z zakresu magazynowania, obsługi celnej i transportu kombinowanego z wykorzystaniem przewozów morskich, kolejowych, lotniczych. Tym, co decyduje o przewadze konkurencyjnej Go Logis jest indywidualne podejście do każdego projektu i zlecenia, wysoka jakość obsługi, dostępność i zaangażowanie zespołu.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Go Logis Sp. z o.o. Sp.k.

PERN S.A.

PERN S.A. jest krajowym liderem logistyki surowcowo-paliwowej i strategiczną spółką gwarantującą bezpieczeństwo energetyczne Polski, a tym samym także Unii Europejskiej. Zapewnia sprawną logistykę naftową i dostępność paliw na terenie całego kraju.

Usługi oferowane przez PERN S.A.:

  • Transport i magazynowanie ropy naftowej i paliw.
  • Badania laboratoryjne produktów naftowych.
  • Przeładunek paliw i ich składowanie dla podmiotów zajmujących się handlem i ich dystrybucją.
  • Inspekcja stanu technicznego rurociągów.
  • Dozowanie dodatków i biokomponentów do paliw.
  • Dzierżawa włókien światłowodowych oraz usługi kolokacji.

W skład Grupy Kapitałowej PERN wchodzi pięć spółek: Naftoserwis Sp. z o.o. – 100% udziałów PERN, „Siarkopol” Gdańsk S.A. – 100% akcji PERN, MPR Sarmatia Sp. z o.o. – 28,79% udziałów PERN, Naftoport Sp. z o.o. – 66,67% udziałów PERN, Naftor Sp. z o.o. – 100% udziałów PERN.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej PERN S.A.

Rafineria Gdańska Sp. z o.o.,

Rafineria Gdańska zarządza jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w tej części Europy. Jego moce przerobowe to ponad 10 mln ton ropy rocznie. Spółka zatrudnia obecnie ponad tysiąc pracowników i zajmuje się w głównej mierze działalnością processingową. Dostarczony do niej surowiec przerabiany jest na wysokomarżowe produkty.

Ostatnim dużym przedsięwzięciem inwestycyjnym (o wartości 2,3 mld zł) zrealizowanym w rafinerii był Projekt EFRA. Jego realizację powierzono w 2014 roku ówczesnej spółce LOTOS Asfalt. Zbudowane w ramach tej inwestycji instalacje uruchomiono pod koniec 2019 r. Najważniejsze z nich zawierają się w Kompleksie Koksowania. To przede wszystkim instalacja opóźnionego koksowania (DCU) przerabiająca najcięższe frakcje ropy na półprodukty do produkcji paliw oraz koks naftowy. Dzięki Projektowi EFRA, oprócz zwiększenia zdolności przerobowych, zaprzestano produkcji wysokosiarkowego ciężkiego oleju opałowego.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Rafineria Gdańska Sp. z o.o.

Softcontrols Sp. z o.o.

Firma Softcontrols od wielu lat świadczy usługi dla inwestorów oraz generalnych wykonawców inwestycji w całej Polsce. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie automatyzacji i optymalizacji procesów technologicznych oraz monitorowania procesów produkcji.

Oferuje kompleksowe usługi z zakresu automatyki, elektrotechniki, systemów zabezpieczeń i pokrewnych, począwszy od projektu, poprzez dostawę i montaż instalacji, uruchomienie systemu, szkolenie pracowników oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, wraz z serwisem istniejących systemów. Proponowane przez firmę rozwiązania pomagają usprawnić oraz zminimalizować koszty działalności instalacji, maszyn i technologii. Firma świadczy usługi na terenie całego kraju.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Softcontrols Sp. z o.o.

Serdecznie witamy nowe firmy w naszym gronie!

Posty pokrewne