Statsoft Polska nowym Członkiem PIPC!

Z największą przyjemnością pragniemy poinformować, że Firma Statsoft Polska sp. zo.o. dołączyła do grona Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

StatSoft Polska to lider w zakresie analizy danych z 25-letnim doświadczeniem. Świadczy usługi związane z zastosowaniem statystyki, data mining, big data, budową modeli predykcyjnych i ich wdrażaniem. Jest również największym w Polsce organizatorem specjalistycznych szkoleń z zakresu analizy danych.

Dedykowane rozwiązania analityczne StatSoft Polska wspomagają procesy operacyjne, automatyzują lub ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji, zwiększają przychody oraz ograniczają koszty. Oferowane przez firmę usługi znajdują zastosowanie m.in. w przedsiębiorstwach chemicznych i petrochemicznych. Firmy tych branż są w grupie użytkowników systemu Statistica, korzystając z niego zarówno w działach zajmujących się badaniami i rozwojem, jak i produkcją.

Przedsiębiorstwa z branży chemicznej i petrochemicznej mogą wykorzystywać Statistica do doskonalenia procesu produkcji m.in. poprzez:

  • zastosowanie statystycznego sterowania jakością procesu (SPC) w celu wykrywania zamian w procesach, trendów, wczesnego ostrzegania o ryzyku wystąpienia problemów z jakością,
  • wdrażanie wirtualnych czujników (ang. soft /virtual sensor) w celu szybszego uzyskiwania informacji o wynikach procesów, zmniejszenia kosztów analiz laboratoryjnych i kontroli niezawodności systemu pomiarowego,
  • przewidywanie wyników procesu,
  • przewidywanie awarii (ang. predictive maintenance) i optymalizację planów serwisowych.

www.statsoft.pl

Witamy w PIPC i życzymy owocnej współpracy!

Posty pokrewne