Bezpieczeństwo procesowe nowoczesnych instalacji chemicznych a systemy detekcji gazów i rola człowieka

Polska Izba Przemysłu Chemicznego wraz z Atest Gaz zapraszają do udziału w warsztacie "Bezpieczeństwo procesowe nowoczesnych instalacji chemicznych a systemy detekcji gazów i rola człowieka".

Spotkanie odbędzie się 19 września 2024 r. (godz. 13:30) w Novotel City West w Krakowie w ramach Workshops&Networking PIPC "Cyfrowa i Bezpieczna Chemia".

Podczas spotkania omówione zostanie, jak rozwój technologii procesowych i coraz bardziej złożone instalacje chemiczne przetwarzające większe ilości substancji niebezpiecznych wpływają na bezpieczeństwo procesowe. Eksperci przedstawią również, jak nowe rozwiązania w systemach detekcji gazów i udział człowieka w tych systemach mogą skutecznie redukować ryzyko związane z prowadzeniem procesów chemicznych.

Współczesne wyzwania w bezpieczeństwie procesowym

W dziedzinie bezpieczeństwa procesowego mogliśmy - i możemy do dziś - obserwować klasyczny wyścig "miecza i tarczy". Z jednej strony następuje rozwój technologii procesowych, powstają  coraz bardziej złożone instalacje, przetwarzające często coraz większe ilości substancji niebezpiecznych, a z drugiej - następuje rozwój wiedzy i techniki pozwalający nam budować coraz skuteczniejsze systemy bezpieczeństwa.

Co to oznacza dla nas jako właścicieli instalacji procesowych? Przede wszystkim to, że w obszarze bezpieczeństwa powinniśmy stosować rozwiązania spełniające ideę "state of the art". Sposób budowy warstw zabezpieczających powinien odpowiadać poziomowi zagrożeń, tak by efektywnie redukować ryzyko związane z prowadzonym procesem chemicznym.

Jednocześnie w całym łańcuchu bezpieczeństwa nadal ogromną rolę pełni człowiek. Nie zapominając o tym, ważne jest by komunikaty z systemów bezpieczeństwa były prezentowane w sposób możliwie skondensowany i przejrzysty a sam system detekcji gazów wpływał na proaktywne postawy względem bezpieczeństwa u całego personelu.

Podsumowując. Opowiemy o tym czego należy wymagać od nowoczesnych systemów detekcji gazów tak by korzystanie z nich było komfortowe a ryzyka związane z prowadzeniem procesu chemicznego były zredukowane do poziomu akceptowalnego.

Dla kogo dedykowane jest spotkanie?

Warsztat skierowany jest do osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo instalacji, specjalistów z branży automatyki, kontrolingu procesów i analizy danych (AKPiA) na obiektach przemysłowych, działów utrzymania ruchu oraz ekspertów zajmujących się analizami ryzyka dla instalacji procesowych.

Prelegenci:

Marek Hiero
Niemal od początku swojej kariery zawodowej związany z Atest Gaz i tematyką bezpieczeństwa gazowego instalacji przemysłowych. Absolwent studiów wyższych na kierunkach informatyka oraz zarządzanie. Pracę w Atest Gaz rozpoczął w 2004 r. na stanowisku managera sprzedaży. Od początku odpowiedzialny za wsparcie techniczne i realizację inwestycji w obszarach bezpieczeństwa gazowego dla przemysłu chemicznego, gazowego, energetycznego, petrochemicznego czy np. spożywczego. Od niemal 20 lat prelegent wielu konferencji branżowych i szkoleń, z pasją dzielący się wiedzą w tematyce projektowania i metrologii systemów detekcji gazów, doboru technik sensorowych, lokalizowania czujników gazów niebezpiecznych, bezpieczeństwa oraz obowiązujących przepisów, norm oraz dyrektywy ATEX.

Marek Kaźmierczak
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku elektronika i telekomunikacja ze specjalizacją: systemy bezpieczeństwa. Od 2009 r. zdobywa doświadczenie w branży systemów detekcji gazów - początkowo na stanowisku serwisanta, a następnie doradcy techniczno-handlowego. Jako prelegent licznych szkoleń oraz eventów, zawsze chętnie dzieli się doświadczeniem oraz wiedzą zdobytymi zarówno w sektorze przemysłowym oraz HVAC. Prowadząc uzgodnienia na obiektach wspiera projektantów, inspektorów ds. p.poż, firmy wykonawcze i inwestorów. Dociekliwy, sumienny ekspert z nieszablonowy podejściem w poszukiwaniach rozwiązań zagadnień, jakie stawiają przed nim Klienci.

Data

wrz 19 2024

Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”

Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.

Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja

  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
  • Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.

    Bilet zawiera:

  • Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
  • Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).

    *Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.

Noclegi

W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.

Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków

Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:

  • jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
  • dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
  • parking hotelowy – 65,00 zł/doba.

Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.

W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com

UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.