Otwórz „czarną skrzynkę” – ulepsz dane dotyczące jakości surowca kierowanego do krakingu parowego z układu blendowania 

Polska Izba Przemysłu Chemicznego i ORLEN zapraszają do udziału w pokazie pt. „Otwórz „czarną skrzynkę” – ulepsz dane dotyczące jakości surowca kierowanego do krakingu parowego z układu blendowania”. 

Spotkanie odbędzie się 19 września 2024 r. o godz. 15:00 w Novotel City West w Krakowie w ramach Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”. 

Podczas spotkania omówione zostaną najważniejsze kwestie, wyzwania i rozwiązania, zastosowane podczas realizacji projektu związanego z wdrożeniem rozwiązań cyfrowych w celu monitorowania jakości i ilości nafty w instalacjach olefinowych.

Poza pokazem działania rozwiązania w praktyce, przewidziana jest sesja Q&A. Pytania do eksperta będzie można kierować w trakcie spotkania lub można przesyłać je już teraz na adres mailowy: media@pipc.org.pl.

Zarządzanie jakością nafty w instalacjach olefinowych 

Monitorowanie jakości nafty dla jednostek krakingu parowego (szczególnie w kompleksach petrochemicznych) jest bardzo ważnym aspektem rozwiązywania codziennych problemów procesowych i może poprawić dostępność krakera. Instalacje olefinowe są naprawdę złożonymi jednostkami i wymagają ogromnego doświadczenia i uwagi, dlatego dostarczanie wiarygodnych i dostępnych informacji o składnikach surowca i ich jakości w odpowiednim czasie może przynieść wartość dodaną personelowi zaangażowanemu w monitorowanie procesu. 

Projekt non-capex, został zrealizowany w całości przez wewnętrzne zasoby ORLEN. Trzy warstwy źródeł danych z aplikacji dedykowanych do różnych celów zostały połączone poprzez wdrożenie Asset Framework i Pi Vision w zestawie pulpitów nawigacyjnych, co pozwala na precyzyjne monitorowanie jakości i ilości nafty kierowanej do konkretnego krakera w określonym czasie. 

Prelegenci

Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Olczak, Dyrektor Biura Technologii i Efektywności oraz Jakub Fudyma, Kierownik Projektu w Dziale ds. Technologii Chemicznej ORLEN S.A.

Data

wrz 19 2024

Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”

Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.

Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja

  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
  • Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.

    Bilet zawiera:

  • Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
  • Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).

    *Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.

Noclegi

W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.

Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków

Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:

  • jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
  • dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
  • parking hotelowy – 65,00 zł/doba.

Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.

W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com

UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.