Sztuczna inteligencja i BHP – jak postawić pierwszy krok w budowaniu bezpieczeństwa organizacji z wykorzystaniem AI?
Polska Izba Przemysłu Chemicznego wraz z Surveily zapraszają do udziału w warsztacie poświęconym omówieniu strategii wykorzystania AI w BHP i przełamaniu barier z tym związanych: "Sztuczna inteligencja i BHP - jak postawić pierwszy krok w budowaniu bezpieczeństwa organizacji z wykorzystaniem AI?"
Spotkanie odbędzie się 19 września 2024 r. o godz. 13:30 w Novotel City West w Krakowie w ramach Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”.
Podczas spotkania uczestnicy poznają sprawdzone strategie, jak technologia AI może wspierać obszary bezpieczeństwa BHP/EHS, a także dowiedzą się, jak uniknąć typowych błędów na drodze cyfrowej transformacji bezpieczeństwa w firmie.
Zastosowanie AI wyzwaniem w BHP?
Centralizacja danych dotyczących bezpieczeństwa, wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym, redukcja wskaźnika TRIR – korzyści płynące z transformacji cyfrowej w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa środowiskowego (EHS) są niepodważalne. Jednak rozpoczęcie, a tym bardziej osiągnięcie wartości z tych projektów, jest trudne. Zaledwie 30% projektów transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwach kończy się sukcesem. Niestety wskaźniki sukcesu dla projektów prowadzonych w obszarach BHP/EHS są jeszcze niższe.
Zakres tematyczny warsztatu:
Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się o:
- Najważniejszych przyczynach niepowodzeń projektów transformacji cyfrowej EHS:
Dlaczego tak wiele projektów napotyka trudności i jakie są najczęstsze błędy, które można łatwo uniknąć?
- Kluczowych rolach i odpowiedzialnościach w zakresie bezpieczeństwa, IT i operacji:
Jak rozdzielić zadania i odpowiedzialności w zespole, aby zapewnić sprawną współpracę między działami?
- Wskazówkach dotyczących budowania współpracy między funkcjami bezpieczeństwa, IT i operacji:
Jak zintegrować różne działy, aby działały wspólnie na rzecz bezpieczeństwa i efektywności?
- Kluczowych kryteriach sukcesu dla projektów transformacji cyfrowej EHS:
Jakie są kluczowe wskaźniki sukcesu i jak je monitorować, aby zapewnić pomyślne wdrożenie.
- Najlepszych praktykach oraz pułapkach, których należy unikać przy rozpoczynaniu projektów:
Jakie kroki podjąć, aby rozpocząć projekt z sukcesem i jak unikać najczęstszych pułapek?
- Studiach przypadków:
Przykłady firm, które z powodzeniem wdrożyły transformację cyfrową EHS, oraz korzyści z takich wdrożeń.
Dla kogo dedykowane jest spotkanie?
Spotkanie jest szczególnie kierowane dla: Menedżerów ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia (BHP/EHS) (kierownicy ds. bezpieczeństwa, specjaliści ds. zdrowia i bezpieczeństwa, koordynatorzy BHP/EHS), Dyrektorów i Menedżerów Operacyjnych (dyrektorzy operacyjni, menedżerowie zakładów produkcyjnych, kierownicy działów produkcji), Specjalistów IT i Zarządzania Danymi (dyrektorzy IT, analitycy danych, administratorzy systemów), Kierowników Projektów i Transformacji Cyfrowej (kierownicy projektów, specjaliści ds. transformacji cyfrowej, liderzy innowacji), Przedstawicieli Związków Zawodowych i Pracowników (przedstawiciele związków zawodowych, pracownicy pierwszej linii, przedstawiciele ds. pracowniczych).
Prelegent:
Wojciech Tubek, CEO Surveily AI
Współzałożyciel i CEO polskiej firmy technologicznej Surveily AI, która rewolucjonizuje standardy BHP w zakładach przemysłowych. Wojciech to wizjoner i strateg, który z sukcesem wypracował unikalną metodologię poprawy bezpieczeństwa pracy za pomocą sztucznej inteligencji i wizji maszynowej. Posiada ponad 20-letnie praktyczne doświadczenie w biznesie, technologii i projektowaniu produktów, co czyni go ekspertem w swojej dziedzinie. Jego innowacyjne podejście i dogłębna wiedza przekształcają tradycyjne metody zarządzania bezpieczeństwem, tworząc nową jakość w branży.
Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”
Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.
Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja
- Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
- Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.
Bilet zawiera: - Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
- Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
- Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
- Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).
*Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.
Noclegi
W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.
Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków
Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:
- jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
- dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
- parking hotelowy – 65,00 zł/doba.
Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.
W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com
UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.