Webinar: Transformacja energetyczna Polskiej Chemii bez kosztów na start

Polska Izba Przemysłu Chemicznego wraz ze spółką członkowską Luneos zaprasza do udziału w bezpłatnym webinarze poświęconym nowym strategiom i modelom finansowania w erze transformacji energetycznej w Polsce.

Spotkanie odbędzie się 26 marca (wtorek) 2024 r., w godz. 9:00-10:00 na platformie Zoom Webinar.

Tematyka i formuła webinaru

Webinar odbędzie się w formule rozmowy z ekspertem Zbigniewem Prokopowiczem, Prezesem Zarządu w spółce Luneos, uznanym strategiem biznesowym i ekspertem w dziedzinie odnawialnych źródeł energii (OZE).

Ekspert omówi następujące zagadnienia:

  • Analiza wpływu zmieniających się warunków rynkowych na sektor energetyczny, w tym wzrost opłaty mocowej i jej skutki dla przedsiębiorstw;
  • Finansowanie inwestycji w transformację energetyczną – skąd Polska może pozyskać środki na planowane do 2040 r. inwestycje w wysokości 500 mld zł i jakie będą tego konsekwencje dla przedsiębiorców, a także jak to wpłynie na ceny energii dla biznesu;
  • Przedstawienie modelu finansowania 'as a service' jako opcji na uniknięcie kosztów początkowych przy jednoczesnym zabezpieczeniu przed inflacją i zmianami WIBOR-u;
  • Ocena wpływu modelu abonamentowego na wyniki finansowe przedsiębiorstw, w tym na EBITDĘ i koszt kapitału własnego.

Rozmowę poprowadzi dr inż. Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Agenda

9.00 – Otwarcie spotkania i przywitanie uczestników
9.00 - 9.10 – Wprowadzenie do tematyki webinaru
9.10 - 9.40 – Rozmowa z ekspertem
9.40 - 10.00 – Sesja Q&A
10.00 – Podsumowanie i zakończenie webinaru

Prelegent

Zbigniew Prokopowicz, CEO, Luneos Sp. z o.o.

Doświadczony strateg biznesowy, uznany ekspert w dziedzinie odnawialnych źródeł energii (OZE) z niemal dwudziestoletnim stażem na rynku energetycznym. Posiada rozległe doświadczenie finansowe i operacyjne, zdobyte na stanowiskach kierowniczych w organizacjach o znaczącej skali działalności w różnych sektorach, takich jak motoryzacja, przemysł papierniczy i produkcja opakowań. Jego kompetencje w zarządzaniu oraz głęboka wiedza branżowa czynią go cenionym doradcą dla liderów firm zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, pomagającym im wykorzystać finansowe korzyści płynące z implementacji technologii opartych o energię odnawialną.

W swojej karierze zawodowej piastował stanowisko Prezesa Zarządu w Polenergia S.A., Mondi w Polsce i Wielkiej Brytanii, był także Prezesem Zarządu Opoczno S.A. i Dyrektorem Generalnym Pfleiderer Group S.A. Jest absolwentem Uniwersytetu Paris Dauphine. Ukończył studia na Wydziale Handlu Zagranicznego SGPiS w Warszawie. Posiada tytuł MBA uzyskany na Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu.

Warunki udziału

Webinar jest dedykowany przedsiębiorcom, CEO, przedstawicielom zarządów, dyrektorom finansowym i dyrektorom zakładów produkcyjnych, ale również wszystkim zainteresowanym tematyką transformacji energetycznej i innowacji w branży OZE.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Link do rejestracji: Rejestracja na webinar – Zoom

Do wydarzenia pozostało:

Wydarzenie zostało zakończone.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznego
Email
media@pipc.org.pl

Data

mar 26 2024
Zakończone!

Czas

09:00

Lokalizacja

Online
Kategoria