Utrzymanie ciągłości działania biznesu w aspekcie poziomu implementacji bezpieczeństwa procesowego w zakładzie
Polska Izba Przemysłu Chemicznego wraz z PZU LAB zapraszają do udziału w wykładzie eksperckim poświęconym wymianie doświadczeń z zakresu obserwowanych awarii widzianych z punktu widzenia ubezpieczeniowego pt. "Utrzymanie ciągłości działania biznesu w aspekcie poziomu implementacji bezpieczeństwa procesowego w zakładzie".
Spotkanie odbędzie się 19 września 2024 r. w godz. 11:00-11.40 w Novotel City West w Krakowie w ramach Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”.
Process Safety Management i skutki słabej kontroli zagrożeń
Process Safety Management (PSM) to system, który odgrywa fundamentalną rolę w przemyśle chemicznym. Jego właściwa implementacja może zapobiec poważnym awariom prowadzącym do uszkodzenia infrastruktury, przerwania produkcji, odniesienia obrażeń przez pracowników oraz wzrostu kosztów operacyjnych i ubezpieczeniowych.
Słaba kontrola potencjalnych zagrożeń w przedsiębiorstwie może prowadzić do wielu negatywnych skutków, w tym m.in.: uszkodzenia sprzętu lub wstrzymania pracy całego zakładu, wyższych składek na ubezpieczenie, zachwiania reputacji firmy, spadku morale pracowników, a nawet zagrożenia ich zdrowia i/lub życia.
Podczas wykładu omówione zostaną wnioski z analiz dochodzenia przyczyn (Root-Cause Analyses) i możliwe do wprowadzenia działania zapobiegawcze.
Dobry program PSM to inwestycja biznesowa
Wdrożenie solidnego programu PSM wiąże się z wieloma korzyściami dla przedsiębiorstwa. Można do nich zaliczyć np. ograniczenie ryzyka wypadków, co przekładać się będzie na zabezpieczenie stabilności biznesu oraz zwiększenie zaufania do kierownictwa. Bezpieczne działanie, wolne od wypadków i przestojów w produkcji, znacząco wzmacnia także relacje z klientami i dostawcami, budując zaufanie i pewność w długotrwałej współpracy.
Podczas wykładu eksperckiego poruszone zostaną również kwestie podkreślające znaczenie posiadania wykwalifikowanego personelu oraz wysokich standardów technicznych, które są kluczowe dla utrzymania ciągłości działania i zaufania wśród partnerów biznesowych.
W trakcie spotkania podkreślona zostanie rola liderów i zarządu w procesie wdrażania PSM, gdyż silne i świadome kierownictwo, które rozumie wagę zarządzania bezpieczeństwem procesowym jest niezbędnym elementem skutecznego funkcjonowania zakładów produkcyjnych.
Wykład odbędzie się w języku angielskim bez tłumaczenia symultanicznego.
Bezpośrednio po wykładzie odbędzie się część dyskusyjna z uczestnikami i zaproszonymi ekspertami zatytułowana „Process Safety Management w polskim przemyśle”, którą moderować będzie Marcin Ogniewski, Wiceprezes Zarządu PZU LAB S.A.
Dla kogo dedykowane jest spotkanie?
Spotkanie jest adresowane do szerokiego grona profesjonalistów, w tym:
- Decydenci i liderzy z przemysłu chemicznego – w tym dyrektorzy ds. operacji i produkcji, szefowie ds. bezpieczeństwa procesowego, dyrektorzy techniczni, dyrektorzy ds. ESG, liderzy ds. integracji systemów operacyjnych, oraz menadżerowie ds. utrzymania ruchu i kontroli. Są to osoby, które odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu ciągłości działania i implementacji bezpieczeństwa procesowego w ich organizacjach.
- Przedstawiciele urzędów i organizacji nadzorujących bezpieczeństwo – w tym liderzy i eksperci z Urzędu Dozoru Technicznego (UDT), Centralnego Instytutu Ochrony Pracy (CIOP), Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) oraz innych kluczowych agencji i instytucji publicznych zajmujących się regulacjami, nadzorem i wsparciem w dziedzinie bezpieczeństwa przemysłowego.
- Strażacy i jednostki ratownicze – specjaliści z pierwszej linii odpowiedzi, którzy są niezbędni w przypadkach awarii i wypadków chemicznych.
Prelegent
Wykład poprowadzi Philip Diver – inżynier chemik z wieloletnim doświadczeniem w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym. Obecnie inżynier oceny ryzyka w towarzystwie ubezpieczeniowym AIG zajmujący się współpracą z sektorem chemicznym na całym świecie. Philip ma doświadczenie w wielu aspektach przemysłu petrochemicznego, chemicznego i farmaceutycznego, w tym w zarządzaniu bezpieczeństwem procesów i ryzykiem, audytach, ocenie ryzyka, ocenie zagrożeń procesowych i kierowaniu badaniami zagrożeń, projektowaniu i rozwoju procesów i technologii, wsparciu technicznym dla operacji, zarządzaniu zakładami, uruchamianiu, przestojach, badaniu incydentów i strat, analizie przyczyn źródłowych, reagowaniu kryzysowym, zarządzaniu projektami kapitałowymi i walidacją.
Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”
Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.
Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja
- Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
- Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.
Bilet zawiera: - Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
- Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
- Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
- Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).
*Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.
Noclegi
W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.
Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków
Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:
- jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
- dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
- parking hotelowy – 65,00 zł/doba.
Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.
W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com
UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.