Wizyta w Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB w Krakowie

Przemysł 4.0 to nowa era rozwoju przemysłu, charakteryzująca się wykorzystaniem zaawansowanych technologii cyfrowych i automatyzacji, które przekształcają procesy produkcyjne w bardziej autonomiczne i wydajne. Kluczowe cechy Przemysłu 4.0 obejmują m.in. zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, Internetu Rzeczy oraz analizę dużych zbiorów danych. Coraz więcej firm decyduje się obecnie na wdrażanie cyfrowych rozwiązań w swoich procesach produkcyjnych.

Już 19 września 2024 r. o godz. 16:30 w ramach wydarzenia Cyfrowa i Bezpieczna Chemia – Workshops & Networking PIPC uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wizycie studyjnej w Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB Polska.

Centrum tworzy zespół specjalistów, którzy codziennie opracowują technologie mające oddziaływanie na miliony ludzi, wykorzystując możliwości cyfrowych rozwiązań i jednocześnie redukując ich negatywny wpływ na środowisko. Projekty realizowane w Centrum ABB obejmują m.in.:

  • Smart manufacturing – rozwijanie systemów i oprogramowania do zarządzania produkcją, dzięki którym możliwe jest np. sterowanie automatycznymi i półautomatycznymi liniami produkcyjnymi.
  • Smart materials – poszukiwanie nowych technologii materiałowych, które będą trwałe oraz przyjazne dla środowiska. Obejmuje to np. badania materiałów po to, by uzyskać ich najlepsze właściwości fizyczne, chemiczne, termiczne i elektryczne – w zależności od zastosowań. Jednocześnie eksperci pracują nad zintegrowaniem elektroniki, w tym czujników, z materiałami.
  • Digital Marine - technologie i systemy, które wspierają załogi jednostek morskich w podejmowaniu odpowiednich działań. rozwiązania łączą w sobie technologie Internetu Rzeczy, automatyzację oraz zaawansowaną analitykę danych z oprogramowaniem w celu monitorowania pracy statku.
  • E-mobility - infrastruktura ładowania autobusów i elektrycznych pojazdów ciężarowych. Korporacyjne Centrum Technologiczne ABB specjalizuje się m.in. w projektach badawczo-rozwojowych, które obejmują ładowarki instalowane na trasie przejazdu autobusów oraz ładowarki dla pojazdów dostawczych.
  • Smart Buildings - rozwijanie urządzeń i oprogramowania automatyki budynkowej. Dzięki nim można efektywnie zarządzać funkcjami obiektów zarówno prywatnych jak i publicznych. System integruje i udostępnia informacje z całego budynku, w tym jego najważniejszych instalacji, a także pozwala na sterowanie ich funkcjami.
  • Advanced Analytics – analiza danych w celu doskonalenia istniejących produktów. Dzięki wykorzystaniu m.in. algorytmów AI i uczenia maszynowego możliwe jest m.in. rozwijanie komunikację między urządzeniami i systemami a człowiekiem.

Uczestnicy wizyty studyjnej będą mieli możliwość odwiedzenia pięciu laboratoriów poświęconych tematyce poświęcone tematyce: automatyki przemysłowej, elektromobilności, materiałom i zrównoważonemu rozwojowi, robotyce i sztucznej inteligencji oraz sensoryce i symulacjom.

Informacje organizacyjne:

  • Wizyta studyjna w Korporacyjnym Centrum Technologicznym ABB odbędzie się po zakończeniu części warsztatowej pierwszego dnia wydarzenia "Cyfrowa i Bezpieczna Chemia – Workshops & Networking PIPC".
  • Transport z Hotelu Novotel City West do Centrum Technologicznego ABB jest zapewniony przez organizatora. Planowany wyjazd autokaru - godz. 15.50.
  • Aby zgłosić się do udziału w wizycie studyjnej, w formularzu rejestracyjnym na wydarzenie Cyfrowa i Bezpieczna Chemia – Workshops & Networking PIPC",  należy zaznaczyć opcję "Będę uczestniczyć w wizycie studyjnej, która odbędzie się w Centrum Badawczym ABB Polska, na zakończenie agendy 1. dnia wydarzenia";
  • Liczba miejsc jest ograniczona. Po przekroczeniu limitu organizator nie będzie przyjmować zgłoszeń na wizytę studyjną.

Data

wrz 19 2024

Warunki udziału w Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia”

Workshops & Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” to druga edycja całodniowych warsztatów, spotkań i pokazów organizowanych przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego wraz z Partnerami Projektów PIPC (Programu Bezpieczna Chemia i Projektu Chemia 4.0) i współpracującymi podmiotami. Pierwszego dnia (19 września) odbędą się równoległe warsztaty i prelekcje. Wizyta studyjna w Centrum Badawczym ABB Polska oraz wieczorne spotkanie integracyjne zakończą dzień. Drugiego dnia (20 września) planowane jest śniadanie biznesowe w formule moderowanych rozmów round-table, co zakończy całe wydarzenie.

Udział w wydarzeniu jest limitowany i odpłatny. Rejestracja na wydarzenie dostępna jest na stronie: https://rejestracja.pipc.org.pl/rejestracja

  • Dla Członków PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 399 zł + VAT.
  • Dla przedstawicieli organizacji niezrzeszonych w PIPC udział w wydarzeniu kosztuje 799 zł + VAT.

    Bilet zawiera:

  • Udział we wszystkich warsztatach i spotkaniach odbywających się w ramach “Workshops&Networking PIPC” 1. dnia wydarzenia (19 września);
  • Przerwy kawowe oraz lunch 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w wieczornej kolacji networkingowej na zakończenie 1. dnia wydarzenia;
  • Udział w śniadaniu biznesowym 2. dnia wydarzenia (20 września).

    *Organizator nie zapewnia noclegu uczestnikom.

Noclegi

W ramach pakietu konferencyjnego organizator nie zapewnia noclegu.

Rekomendujemy zakwaterowanie w hotelu, w którym odbędzie się wydarzenie – Hotel Novotel City West, ul. Armii Krajowej 11, 30-150 Kraków

Dla uczestników konferencji dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe w następujących cenach:

  • jednoosobowy ze śniadaniem – 400,00 zł
  • dwuosobowy ze śniadaniem – 450,00 zł
  • parking hotelowy – 65,00 zł/doba.

Powyższe ceny noclegów dostępne są tylko do 20 sierpnia. Po tym terminie cena może być wyższa.

W celu zarezerwowania pokoju należy uzupełnić załączony niżej formularz i odesłać bezpośrednio do hotelu, najpóźniej do 20.08.2024, na podany adres email: h3407-sb@accor.com

UWAGA! Liczba pokoi dostępnych w hotelu jest ograniczona. Rekomendujemy dokonanie rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem.