Magazyn Polska Chemia 3/2024 – pobierz  

 Magazyn Polska Chemia 3/2024 – pobierz  

Zapraszamy do lektury trzeciego w 2024 roku numeru Magazynu Polska Chemia, czyli publikacji wydawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego dla całej przemysłowej społeczności.

Najnowszy numer otwiera publikacja dotycząca powołania przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego nowej grupy roboczej, a mianowicie Forum ds. Ochrony Rynku, które działa w ramach Komisji Gospodarki PIPC.

Regulacje to obszar szczególnie istotny dla branży chemicznej. W dalszej części Magazynu zachęcamy do zapoznania się artykułami skupiającymi się wokół zagadnień legislacyjnych, takich jak:

  • Ochrona własności intelektualnej i dlaczego warto ją chronić, autorstwa FGGH IP,
  • Przepisy dotyczące PPWR tj. Packaging and Packa­ging Waste Regulation, omówionych przez Kancelarię Maruszkin,
  • Roz­porządzenie (UE) 2019/1009 z 5 czerwca 2019 r. ustanawiające przepisy dotyczące udo­stępniania na rynku produktów nawozowych UE opisane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji,
  • Dyrektywa Red III i perspektywy, co może przynieść sektorowi przemysłowemu, autorstwa WKB Lawyers.

Zachęcamy także do zapoznania się ze sprawozdaniem CBAM za III kwartał 2024 roku przygotowanym przez Kancelarię Doradztwa Celnego i Podatkowego Rutkowski i Wspólnicy.

Interesującą dla branży, zwłaszcza w kontekście transformacji cyfrowej, może okazać się część poświęcona wykorzystaniu nowych technologii przez branżę. GRUPA WOLFF przygotowała tekst o tym, jak inteligentne uziemienie chroni gospodarkę wodorową. Z kolei Drager omawia przyszłość zarządzania zasobami ludzkimi w przemyśle w kontekście transformacji cyfrowej. EVIDEN przedstawiło dobre praktyki cyberbezpieczeństwa w branży chemicznej.

Ponadto Czytelnicy mają okazję zapoznać się z szeregiem publikacji dotyczących realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu. Plastics Europe wskazało na pilną potrzebę zwiększenia dostępności cyrkularnych surowców, co jest kluczowe w gospodarce obiegu zamkniętego. W numerze znajduje się również analiza możliwości wykorzystania zielonego metanolu w sektorze chemicznym, przygotowana przez European Energy. W artykule rzeczników patentowych z JWP omawiana jest z kolei przyszłość litu i jej wpływ na produkcję baterii, których wykorzystanie staje się w ostatnim czasie ogromnym trendem w transformacji energetycznej.

To tylko niektóre z tematów, które podejmowane są w trzecim tegorocznym numerze Magazynu Polska Chemia. Zapraszamy do lektury!

 

Posty pokrewne