Magazyn Polska Chemia 4/2023 – pobierz

 Magazyn Polska Chemia 4/2023 – pobierz

Zapraszamy do lektury ostatniego w 2023 roku numeru Magazynu Polska Chemia, czyli publikacji wydawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego dla całej przemysłowej społeczności.

Jako że mijające 12 miesięcy upłynęło pod znakiem wielu wydarzeń, jak i wyzwań dla gospodarki, szczególnie zachęcamy do lektury wywiadu, w którym Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, dr inż. Tomasz Zieliński, dokonuje oceny sytuacji przemysłu chemicznego w 2023 roku oraz prognozuje kolejne miesiące w branży.

Jak co kwartał, Magazyn Polska Chemia dostarcza solidnej dawki aktualności regulacyjnych, które są istotne dla branży chemicznej. W tym numerze przeczytacie Państwo m.in. o planach administracji europejskiej na 2024 rok, dalszych krokach w kontekście ograniczeń PFAS, obowiązkach związanych z CBAM, które weszły w życie w październiku br., nowej koncepcji Europejskiego Niebieskiego Ładu (EU Blue Deal), a także zmianach w zakresie Sądów Patentowych.

Polecamy także podsumowanie Programu „Razem dla Planety”, który organizowany jest przez BASF Polska. Należy podkreślić, że tego typu konkurs odbywał się po raz pierwszy i spośród wszystkich biur tego światowego koncernu to właśnie w oddziale w Polsce zadebiutowała ta inicjatywa. Dlatego też koordynatorka konkursu, Agnieszka Łyczak-Szymczyk, właśnie na łamach naszego Magazynu podsumowała i przedstawiła laureatów premierowej edycji.

To tylko niektóre z tematów, które podejmujemy w czwartym tegorocznym numerze Magazynu Polska Chemia. Zapraszamy do lektury!

Posty pokrewne