Najnowszy Magazyn “Polska Chemia” 1/2021 – już dostępny!

 Najnowszy Magazyn “Polska Chemia” 1/2021 – już dostępny!

Polecamy Państwa uwadze pierwsze w 2021 roku wydanie Magazynu „Polska Chemia”.

Rok 2021 będzie bez wątpienia pełen wyzwań zarówno dla przemysłu, jak i całej gospodarki. Składa się na to wiele czynników, a jednym z nich jest wciąż trwająca pandemia COVID‑19. Ma ona niezaprzeczalny wpływ na wiele aspektów życia społecznego i gospodarczego. Należy jednak stale podkreślać, że tylko stabilne i właściwie opracowane środowisko regulacyjne może najbardziej przyczynić się do zniwelowania skutków zamrożenia gospodarki. Przypominają o tym prawnicy z Kancelarii zrzeszonych w Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego – BBK, WKB i DZP.

Jeśli mowa o regulacjach, to bez wątpienia „gorącym” tematem numeru jest Europejski Zielony Ład (EZŁ). Szczególnie polecamy ekskluzywne materiały: artykuł Prezesa Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego dr. inż. Tomasza Zielińskiego oraz wywiad z dr. Martinem Brudermüllerem – przewodniczącym Ceficu (Europejskiej Rady Przemysłu Chemicznego) i dyrektorem generalnym spółki BASF. Nad tematami kluczowymi dla EZŁ, czyli dotyczącymi ochrony klimatu i środowiska, a także zrównoważonego rozwoju czy recyklingu, pochylają się m.in. ABB, Arcadis, Grupa LOTOS, PKN ORLEN, Kancelaria DWF, Fundacja Prozon czy Instytut Chemii Przemysłowej z Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Wiele mówi się o tym, że z pandemią COVID-19 poradzą sobie ci, którzy skutecznie dostosują swoje strategie do zmian, sta‑wiając na innowacje i nowe rozwiązania. Cieszy zatem, że Polska Chemia może pochwalić się tak wieloma sukcesami w tym zakresie. Więcej na ten temat można przeczytać w artykułach Aldesy, Anwilu, Dräger Polska i Grupy Azoty, w których to zaprezentowane są kluczowe rozwiązania tychże firm. Na temat ważnej z kolei w ostatnich tygodniach transformacji cyfrowej przeczytamy w materiale spółki Reliasol.

Polska Chemia to branża, która stale dba o bezpieczeństwo i to nie tylko podczas pandemii . Przypominają o tym teksty PCBC dot. dyrektywy RoHS czy Afry Poland o dyrektywach ATEX, jak również artykuły spółki Amargo czy GfG.

Życzymy miłej lektury!

Magazyn “Polska Chemia” nr 1/2021

Posty pokrewne