Nowoczesna technologia uzdatniania biogazu – instalacja EnviThan

 Nowoczesna technologia uzdatniania biogazu – instalacja EnviThan

Jako go&management, będąc przedstawicielem na rynku polskim firmy EnviTec Anlagenbau GmbH & Co KG – niemieckiego dostawcy kompleksowych instalacji biogazowych z ugruntowaną pozycją na świecie, oferujemy wsparcie w realizacji projektów inwestycyjnych związanych z uruchamianiem instalacji biogazowych (biometanowych) oraz przekształcaniem profilu działalności biogazowni. W związku z tym pragniemy zaprezentować Państwu nowoczesną technologię uzdatniania biogazu EnviThan, w pełni projektowaną i montowaną we własnym zakładzie w Saerbeck. Uszlachetnianie biogazu otwiera przed branżą biogazową drzwi do obiecującego rynku przyszłości, gdyż uzyskany biometan stanowi naturalny odpowiednik gazu ziemnego i z powodzeniem może służyć zdecentralizowanemu zaopatrywaniu w energię.

Instalacja uszlachetniania gazu EnviThan:

  • Dzięki modułowej budowie rozwiązanie to można szybko i łatwo zainstalować oraz dostosować
    do konkretnych norm jakości i możliwości każdego klienta.
  • Modułowa budowa zapewnia dużą rezerwę mocy przerobowych, co umożliwia łatwą rozbudowę instalacji. Wielkości referencyjne od 100 Nm3/h do 2400 Nm3/h.
  • Instalacja cechuje się krótkim czasem rozruchu.
  • System został zaprojektowany w sposób zapewniający imponująco niskie koszty utrzymania.
  • Do procesu separacji membranowej wykorzystywane są sprawdzone moduły SEPURAN® Green firmy Evonik Industries, które zapewniają wysoki uzysk metanu przekraczający 99%.
  • Instalacje uszlachetniania gazu EnviThan wyposażone są w dużą liczbę czujników, co gwarantuje optymalną analizę oraz ocenę procesu i przyczynia się do zapewnienia stałej jakości gazu.
  • Proces technologiczny oparty na technologii membranowej umożliwia także pozyskanie CO2 o wysokiej czystości, który może być sprzedawany jako drugi produkt gazowy.
  • W celu zapewnienia wysokiego standardu wszystkie instalacje EnviThan są projektowane i budowane w zakładzie EnviTec Biogas AG w Saerbeck (Niemcy).

Zapraszamy do kontaktu!
tomasz.bukowski@goandbiogas.com
pawel.walczak@goandbiogas.com
https://goandmanagement.com/go&biogas

Posty pokrewne