European Energy Polska Sp. z o.o. nowym Członkiem PIPC

 European Energy Polska Sp. z o.o. nowym Członkiem PIPC

Polska Izba Przemysłu Chemicznego informuje, że do grona Członków dołączyła European Energy Polska Sp. z o.o.

European Energy jest obecna na polskim rynku w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej od 2007 r. Spółka traktuje go jako bardzo perspektywiczny, również dla technologii Power-to-X. Obecnie posiada 130 MW mocy zainstalowanych w OZE, a plan rozwoju to ponad 5 GW. Spółka dysponuje dwoma biurami w Warszawie i Gdyni z prawie 30-osobowym zespołem.

European Energy Polska Sp. z o.o. rozwija, buduje i zarządza wielkoskalowymi lądowymi projektami wiatrowymi i fotowoltaicznymi oraz morskimi projektami wiatrowymi. Jest także jedną z pierwszych firm na świecie, która realizuje projekty Power-to-X.

Power-to-X to technologia, która przekształca odnawialną energię elektryczną z elektrowni fotowoltaicznych lub wiatrowych w inne formy energii, takie jak zielony wodór lub biometanol, które mogą być stosowane jako zamienniki paliw kopalnych.

Firma European Energy została założona w 2004 r. przez Knuda Erika Andersena i Mikaela D. Pedersena. W tamtym czasie misją firmy było przede wszystkim stworzenie niezależności energetycznej w Europie, skąd wzięła się nazwa „European Energy”. Spółka dalej realizuje tę misję, dążąc jednocześnie do stworzenia ekologicznego społeczeństwa wolnego od paliw kopalnych.

European Energy Polska Sp. z o.o. korzysta wyłącznie z technologii, które wspierają przejście do społeczeństwa wolnego od paliw kopalnych. Firma wierzy w niezależność energetyczną i energię pochodzącą z odnawialnych źródeł. Dodatkowo łączy systemy energetyczne i wkroczyła w obszar technologii Power-to-X, dzięki której będzie napędzać pierwszy ekologiczny statek dla Maersk.

Witamy European Energy Polska Sp. z o.o. w gronie Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i życzymy owocnej współpracy!

Posty pokrewne