Optymalizacja kosztów pracy zakładów przemysłowych dzięki wdrożeniu systemu klasy Energy Management System

Zapraszamy na warsztat poświęcony optymalizacji kosztów pracy zakładów przemysłowych oraz utrzymaniu ich ciągłości działania. W trakcie sesji, będziemy zgłębiać zastosowanie zaawansowanego systemu klasy EMS (Energy Management System) w połączeniu z mechanizmami optymalizacyjnymi.

Głównym celem spotkania będzie przybliżenie praktycznych aspektów tego podejścia poprzez wykorzystanie realnych przykładów. Będziemy skupiać się na rozwiązywaniu różnorodnych problemów, począwszy od prostych zagadnień liniowych, przez bardziej złożone nieliniowe, aż po wyznaczanie ekstremów w przypadku problemów mieszanych (MIP) dla modeli zakładów energetycznych. Dzięki temu uczestnicy poznają strategie, które pozwalają określić optymalne kierunki rozwoju dla instalacji.

W trakcie warsztatu uczestnicy dowiedzą się również, jak skutecznie połączyć wspominanie zaawansowane mechanizmy z systemem zarządzania i śledzenia przepływu różnego rodzaju energii. Poznają metody skutecznego monitorowania produkcji oraz utraty energii, co pozwoli na dynamiczne reagowanie na zmienne warunki rynkowe. Dzięki temu będą w stanie prowadzić zakład energetyczny w sposób, który zapewnia stabilność działania, jednocześnie uwzględniając wymagania ekonomiczne z uwzględnieniem dynamicznej sytuacji na rynku energii.

Dołącz do warsztatów i zdobądź praktyczną wiedzę oraz umiejętności, które pozwolą Ci efektywnie optymalizować koszty pracy zakładów energetycznych oraz utrzymać ich wydajność w zmieniającym się otoczeniu energetycznym.

Warsztat Optymalizacja kosztów pracy zakładów przemysłowych dzięki wdrożeniu systemu klasy Energy Management System podczas Cyfrowa i bezpieczna - transformacja przemysłu chemicznego. Workshops & Networking poprowadzą Marek Sulewski, Area Sales Manager oraz Marcin Bartosz, System Engineer z firmy ABB Polska.

Data

wrz 20 2023
Zakończone!

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznegoo
Strona WWW
https://www.pipc.org.pl

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Agenda Workshops & Networking PIPC

W ramach agendy wydarzenia odbędą się następujące warsztaty i spotkania:

Nie odnaleziono wydarzeń!

Noclegi

Hotel Novotel, w którym odbędzie się konferencja dysponuje pulą noclegów dla gości konferencji, jednak jest ona ograniczona.
Rezerwacji można dokonać bezpośrednio w Dziale Rezerwacji Hotelowej tel: 48 32 200 44 50; 48 32 200 44 51; e-mail: H3377-RE@accor.com; H3377-RE1@accor.com; H3377-RE2@accor.com i powołać się na hasło PIPC.
Ceny pokoi 1-osobowych (349 zł – pokój Standard, 399 zł – pokój Superior, 449 zł – pokój Executive). W cenie pokoju wliczone jest śniadanie. Doba hotelowa rozpoczyna się o godz. 15:00, a kończy się o godz. 12:00 dnia następnego.
Parking – wokół hotelu znajduje się płatna strefa parkowania – ok. 250 miejsc. Cena 1 miejsca z uwzględnieniem rabatu to: 6 zł/ godz. lub 40 zł/ doba.

W przypadku braku miejsc w Hotelu Novotel istnieje możliwość rezerwacji pokoi w hotelu o nieco niższym standardzie – Ibis Budget* Hotel na terenie Novotelu w cenie ok 184 zł ze śniadaniem (pokój 1 osobowy).

Partnerzy i Patroni

Lokalizacja

Hotel Novotel Katowice
al. Walentego Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice

Data

wrz 20 2023
Zakończone!

Organizator

Polska Izba Przemysłu Chemicznegoo
Strona WWW
https://www.pipc.org.pl

Do wydarzenia pozostało

Wydarzenie zostało zakończone.