Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH (od czerwca Qemetica), przed XI Kongresem Polska Chemia

 Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH (od czerwca Qemetica), przed XI Kongresem Polska Chemia

Od czerwca CIECH będzie działać pod nową marką – Qemetica. Motorem zmiany jest kierunek, w którym podążamy i nasza strategia biznesowa, skoncentrowana na zrównoważonym rozwoju i innowacjach – mówi przed XI Kongresem Polska Chemia, Kamil Majczak, Prezes Zarządu CIECH (od czerwca Qemetica).

Dziś to biznes wyznacza standardy w obszarze zrównoważonego rozwoju. Jako przedstawiciel europejskiej branży chemicznej mamy tego pełną świadomość. Chcąc mieć konkurencyjną gospodarkę w Europie, musimy mieć konkurencyjny przemysł. A żeby tak mogło się stać, musimy stać się konkurencyjni energetycznie. Będzie nam o wiele trudniej bez wsparcia ze strony regulatorów i decydentów politycznych. 

Bo choć ambitne cele klimatyczne napędzają postęp we wdrażaniu zmian technologicznych, takich jak digitalizacja, automatyzacja, to wymagają czasu i nakładów inwestycyjnych. My w CIECH (a wkrótce – Qemetice) nie zejdziemy z raz obranej ścieżki, realizując m.in. transformację energetyczną, ograniczając produkcję odpadów i dbając o zasoby naturalne. Razem z naszymi zespołami R&D szukamy rozwiązań, które pozwolą nam wykorzystać technologie, będące obecnie we wczesnym etapie rozwoju. Działając na rynku venture capital w obszarze chemicznym i technologicznym, poszukujemy i realizujemy innowacje w obszarze clean-tech czy nowoczesnego rolnictwa. 

Dążymy do dekarbonizacji i zmniejszenia emisyjności w naszych zakładach. Mamy ambitny cel obniżenia emisji CO2 o 63 proc. do 2033 roku, zwalidowany przez Science Based Target initiative. Z jednej strony efektywnie wytwarzamy nasze produkty z jak najmniejszym śladem węglowym, z drugiej zaś – stawiamy także na dawanie drugiego życia produktom i surowcom, zgodnie z ideą gospodarki cyrkularnej – podkreśla Prezes Zarządu CIECH (od czerwca Qemetica).

Kongres Polska Chemia to najważniejsze wydarzeń branży chemicznej w Polsce, a także doskonała okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz strategii dla branży chemicznej. Oprócz zagadnień ogólnych, proponowane sesje tematyczne bazują na aktualnej problematyce stanowiącej przedmiot prac Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i działających przy niej Komisji PIPC.

6-7 czerwca 2024 r. w Hotelu Airport Okęcie Warszawa odbywa się XI edycja Kongresu Polska Chemia. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

Posty pokrewne