Magazyn Polska Chemia nr 4/2022 – pobierz

 Magazyn Polska Chemia nr 4/2022 – pobierz

Oddajemy w Państwa ręce ostatni w 2022 r. numer Magazynu Polska Chemia, czyli publikacji wydawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego dla jednej z najważniejszych branży tworzących gospodarkę, a więc branży chemicznej.

Duże zainteresowanie Magazynem, zapotrzebowanie na wymianę informacji i dzielenie się wiedzą ekspercką, sprawiło, że po raz pierwszy od 2017 r. zdecydowaliśmy się na zwiększenie liczby wydań naszego wydawnictwa, toteż trzymacie Państwo w rękach czwarty tegoroczny numer.

Premiera niniejszego numeru Magazynu odbywa się przy okazji trzeciej edycji Konferencji TECHCO Forum w niezwykle trudnym i ważnym społeczno-gospodarczo czasie, dlatego też tematy poruszane w trakcie wydarzenia, jak i artykuły w tym wydaniu publikacji dotyczą m.in. skutków sytuacji energetycznej i geopolitycznej w odniesieniu do aktualnych wyzwań przemysłu chemicznego, czyli zielonej transformacji, bieżących regulacji, a także całokształtu prowadzenia biznesu.

Wyjątkowym dodatkiem wydawanym obok niniejszego Magazynu jest najnowsze wydanie corocznego Raportu „Przemysł Chemiczny w Polsce – pozycja, wyzwania, perspektywy”, który stanowi bardzo cenne kompendium wiedzy, analiz i wniosków na temat wydarzeń ostatnich miesięcy, jak i prognozę na rok 2023.

W związku z tym szczególnej uwadze polecam lekturę analizy eksperckiej dot. wpływu wojny w Ukrainie na przemysł chemiczny, felietonu odnośnie wyzwań dekarbonizacyjnych w obecnych czasach, jak również podsumowania II Debaty Kampanii Polska Chemia, która odbyła się na początku listopada br. pt. „Plan awaryjny (dla) Polskiej Chemii – jak przetrwać kryzys energetyczny?”. Jak w każdym numerze – sporo miejsca poświęcone zostało przeglądowi istotnych dla branży chemicznej zagadnień regulacyjnych

Zapraszamy do współpracy przy kolejnych wydaniach naszej publikacji.

Życzymy miłej lektury!

Posty pokrewne