Podsumowanie II Debaty Kampanii Polska Chemia 2020 – raport

 Podsumowanie II Debaty Kampanii Polska Chemia 2020 – raport

Po II debacie Kampanii Polska Chemia 2020, która odbyła się w formie online 24 czerwca br., Polska Izba Przemysłu Chemicznego przygotowała to wydarzenie i przygotowała postulaty dla administracji.

PIPC w ramach Kampanii Polska Chemia, autorskiego projektu, który ma na celu promować sektor i wspierać w kontakcie z administracją, przeprowadziła badania pośród swoich Członków. Celem ankiety było zebranie ogólnych i statystycznych danych dotyczących wyzwań, szans, zagrożeń oraz obecnego i przewidywanego wpływu Europejskiego Zielonego Ładu na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw branży chemicznej w Polsce.

W wydarzeniu organizowanych w formie debaty wzięli udział europarlamentarzyści Prof. Zdzisław Krasnodębski, Ryszard Czarnecki, Adam Jarubas, Joanna Kopcińska i przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju – Jan Filip Staniłko, Dyrektor Departamentu Innowacji, a także przedstawiciele Partnerów Strategicznych Kampanii Polska Chemia – Grupy Azoty i PKN ORLEN.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

Kluczowe wnioski II Debaty Kampanii Polska Chemia „Zielona transformacja odbudową gospodarki? Wyzwania i perspektywy Polskiej Chemii”
Partnerami Strategicznymi Kampanii Polska Chemia są Grupa Azoty oraz PKN Orlen.

Posty pokrewne