Polska Izba Przemysłu Chemicznego aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do polskiej prezydencji w Radzie UE

 Polska Izba Przemysłu Chemicznego aktywnie uczestniczy w przygotowaniach do polskiej prezydencji w Radzie UE

1 stycznia 2025 r. Polska obejmie prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. W ramach przygotowań do tego ważnego wydarzenia, Polska Izba Przemysłu Chemicznego (PIPC) aktywnie podejmuje dialog z przedstawicielami administracji oraz innymi interesariuszami, dostarczając cennych informacji i rekomendacji, które mogą wspierać efektywne przygotowanie i realizację strategii prezydencji.

23 lipca 2024 r. eksperci PIPC uczestniczyli w pierwszym spotkaniu Podzespołu ds. Prezydencji Polski w Radzie UE, który działa w ramach Zespołu ds. Przemysłowo-Energetycznych przy Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Spotkanie zorganizowane przez Ministerstwo dotyczyło priorytetów i strategii na czas prezydencji. Przedstawiciele PIPC dzielili się wiedzą i doświadczeniem, aby wspólnie wypracować najlepsze rozwiązania dla polskiego przemysłu chemicznego.

Jednym z kluczowych elementów zaangażowania PIPC jest prezentowanie Manifestu Polskiej Chemii. Dokument ten zawiera konkretne rekomendacje dotyczące polityki przemysłowej, energetycznej i środowiskowej, które mają na celu wzmocnienie konkurencyjności polskiego przemysłu chemicznego. Manifest został przedstawiony przedstawicielom administracji oraz innym organizacjom branżowym podczas spotkania Podzespołu, aby lepiej zrozumieć potrzeby i wyzwania sektora. Postulaty zawarte w dokumencie są opracowywane przez Izbę we współpracy z podmiotami członkowskimi i są na bieżąco rozwijane oraz dopracowywane w drodze konsultacji. Więcej o: Manifest Polskiej Chemii.

Przedstawiciele Ministerstwa przedstawili dotychczas zidentyfikowane priorytety, które mogą kształtować działania Polski w Radzie UE. Wśród najważniejszych wskazano wzmocnienie konkurencyjności UE oraz naprawę fundamentów rynku wewnętrznego.

Szczegółowe podsumowania i materiały z poszczególnych spotkań dotyczących przygotowań do prezydencji będą przekazywane Członkom Izby zrzeszonym w Komisjach w bezpośredniej komunikacji.

Posty pokrewne