Urządzenia do kontroli pod kątem detekcji

 Urządzenia do kontroli pod kątem detekcji

W najnowszym numerze Biuletynu Projektu Chemia 4.0 firma Dräger porusza bardzo ważny temat związany z zapewnieniem bezpieczeństwa. Dräger wspiera pracodawców w kontrolach w zakładach pracy poprzez produkcję urządzeń do kontroli wstępnej i przesiewowej pod kątem alkoholu i narkotyków. Poniżej prezentujemy fragmenty artykułu i zachęcamy do zapoznania się z jego pełną wersją.

Dowiedziono, że nawet najmniejsze ilości alkoholu lub narkotyków w krwiobiegu wpływają na szybkość reakcji, decyzyjność oraz psychiczną i fizyczną zdolność do pracy. W praktyce stan nietrzeźwości lub odurzenia skutkuje często omyłkami i wypadkami – w najgorszych przypadkach ze skutkiem śmiertelnym. Ograniczenie źródeł takiego ryzyka jest priorytetem dla pracodawców, ubezpieczycieli, instytucji państwowych i prywatnych. Najlepszym rozwiązaniem jest prewencja. Kontrole przesiewowe to precyzyjne badania, które obok edukacji stanowią bardzo ważny element zapewnienia bezpieczeństwa.

Aby sprostać tym wyzwaniom, urządzenia firmy Dräger do kontroli wstępnej i przesiewowej pod kątem alkoholu i narkotyków charakteryzują się niezwykle trwałą konstrukcją, prostą obsługą i łatwością odczytu informacji nawet w złych warunkach oświetleniowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w dziedzinie technologii pomiarowych i czujnikowych, firma Dräger produkuje urządzenia do badań przesiewowych pod kątem alkoholu i narkotyków, które dostarczają szybkich i precyzyjnych wyników. Nadają się do użycia podczas przesiewowych kontroli drogowych, badania wypadków drogowych i dochodzeń karnych.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem, w którym Dräger wyjaśnia zasadę działania swoich urządzeń.

Posty pokrewne