Warsztat programowy “Przemysł 4.0 – Chemia 4.0”
Zapraszamy do udziału w pierwszych w tym roku warsztatach programowych w ramach projektu ”Przemysł 4.0 – Chemia 4.0”###, które odbędą się 10 kwietnia 2019 roku o godz. 10.00 w siedzibie Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego przy ul. Śniadeckich 17 w Warszawie. Spotkanie organizowane jest przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego we współpracy z Fundacją Platforma Przemysłu Przyszłości.
Warsztat będzie płaszczyzną do dyskusji, wymiany poglądów, ale przede wszystkim będzie służył wypracowaniu rozwiązań w tak ważnym dla sektora chemicznego obszarze jaki stanowi Przemysłu 4.0. Podczas warsztatów uczestnicy wspólnie wskażą ramy mechanizmu wsparcia dla branży chemicznej. Będziemy rozmawiać m.in. o tym czym jest a czym nie jest Przemysł 4.0. Wspólnie postaramy się zidentyfikować bariery dla rozwoju Przemysłu 4.0. w branży chemicznej oraz przeanalizujemy jakiego wsparcia potrzebuje sektor chemiczny, aby skutecznie wdrażać rozwiązania Przemysłu 4.0.
Warsztaty programowe są spotkaniem otwierającym cykl spotkań w ramach projektu „Przemysł 4.0 – Chemia 4.0”. Jest to autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i stanowi odpowiedź na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej w przedsiębiorstwach. Czwarta rewolucja przemysłowa to rzeczywistość w której przedsiębiorstwa muszą nauczyć się poruszać. Projekt jest pierwszą w Polsce platformą twórców i odbiorców nowoczesnych rozwiązań stanowiących kluczowe ogniwo funkcji wsparcia przemysłu chemicznego, które warunkuje jego rozwój i konkurencyjność.
Dla Członków PIPC udział w warsztacie jest bezpłatny.
Będziemy zobowiązani za informację o planowanym uczestnictwie do 5 kwietnia 2019 roku* na adres: sekretariat@pipc.org.pl
*o udziale w warsztatach programowych decyduje kolejność zgłoszeń
PRZEMYSŁ 4.0 – CHEMIA 4.0
Warsztat Programowy
Warszawa, 10 kwietnia 2019, godz. 10:00, Siedziba PIPC
1. Otwarcie spotkania – dr inż. Tomasz Zieliński, PIPC; Paweł Zawadzki, PIPC
2. Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości – integrator i inicjator ekosystemu Przemysłu 4.0 w Polsce – wprowadzenie – Andrzej Soldaty, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości
3. Projekty pilotażowe zrealizowane lub aktualnie realizowane przez Fundację:
– Inkubator Przemysłu 4.0 – zalążek grupy konsultantów
– Kształcenie Liderów 4.0
– Program kształcenia Kadr Przemysłu 4.0
– Projekt Platforma Cyfrowa Przemysłu 4.0
– Narzędzie dojrzałości cyfrowej – faza testowania
4. Warsztat: Potrzeby, bariery, szanse i zagrożenia wdrożenia Przemysłu 4.0 w branży chemicznej – dyskusja z uczestnikami.
Pytanie: Jak Fundacja może pomóc branży chemicznej na drodze do Przemysłu 4.0
Cel: Wypracowanie ram mechanizmów wsparcia dla branży chemicznej
– czym jest a czym nie jest Przemysł 4.0
– identyfikowane bariery dla rozwoju Przemysłu 4.0 w branży
– potrzeby branży w zakresie wsparcia wdrażania rozwiązań Przemysłu 4.0
– szanse i zagrożenia
5. Podsumowanie warsztatu.
Partnerem Głównym projektu „Przemysł 4.0 – Chemia 4.0” jest Fluor S.A.