Webinarium DZP ws. zatorów płatniczych

 Webinarium DZP ws. zatorów płatniczych

W czwartek, 22 października Kancelaria DZP zaprasza na bezpłatne webinarium poświęcone regulacjom dotyczącym przeciwdziałaniu zatorom płatniczym. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 12:00-14:00

Opis

Przepisy dotyczące przeciwdziałania zatorom płatniczym weszły w życie 1 stycznia 2020 r. „Strażnikiem” przestrzegania tych regulacji przez przedsiębiorców jest Prezes UOKiK, który ostatnio wszczął ponad 50 postępowań przeciwko firmom opóźniającym się z regulowaniem zobowiązań pieniężnych. Niedawne działania Prezesa UOKiK potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi organu, zgodnie z którymi zwalczanie zatorów płatniczych będzie jednym z priorytetów polityki realizowanej przez Prezesa UOKiK.

Podczas webinarium przedstawimy obowiązki przedsiębiorców wynikające z przepisów dotyczących zatorów płatniczych, w tym związane z raportowaniem terminów zapłaty. Omówimy konsekwencje niedostosowania się do nowych regulacji oraz kompetencje Prezesa UOKiK w zakresie przeciwdziałania zatorom płatniczym, w tym przesłanki stosowania przez Prezesa UOKiK kar pieniężnych wobec przedsiębiorców opóźniających się z realizacją zobowiązań pieniężnych.

Patronem medialnym webinarium jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

Korzyści z udziału w webinarium

  • Poznasz wymogi prawne wynikające z pakietu regulacji antyzatorowych;
  • Poznasz sposób dostosowania swoich działań do obowiązujących przepisów;
  • Dowiesz się na jakie elementy procesu realizacji wierzytelności pieniężnych zwrócić szczególną uwagę i jaki mają one wpływ na twoją płynność finansową.

Program webinarium:

  • Wprowadzenie – jaki jest cel regulacji?
  • Zakres regulacji – kogo i czego dotyczy?
  • Prawo umów – co trzeba uwzględnić?
  • Postępowanie przed Prezesem UOKiK – nowe uprawnienia
  • Aspekty podatkowe – ulga na złe długi w podatkach dochodowych (obowiązki i uprawnienia wierzyciela i dłużnika)
  • Sesja pytań i odpowiedzi

Webinarium poprowadzą: dr Jarosław Łukawski, Partner, Szef Zespołu Prawa Konkurencji, Paweł Suchocki, Tax Manager z Praktyki Podatkowej oraz Rafał Lorent, Associate z Praktyki Life Sciences.

Udział w webinarium jest bezpłatny.

Rejestracja: life.sciences@dzp.pl.

Zapraszamy do udziału!

Posty pokrewne