WISTEMA GmbH nowym Członkiem PIPC

 WISTEMA GmbH nowym Członkiem PIPC

Polska Izba Przemysłu Chemicznego informuje, że do grona Członków dołączyła firma WISTEMA GmbH.

WISTEMA GmbH jest firmą rodzinną prowadzoną przez drugie pokolenie. Od momentu założenia w 1990 r., stała się pionierem zrównoważonego rozwoju w przemyśle chemicznym, koncentrując się na recyklingu przemysłowych surowców wtórnych, produktów ubocznych oraz pozyskiwaniu i ponownym wprowadzaniu do obrotu materiałów niespecyfikowanych Off-Spec i strumieni odpadów. Model biznesowy WISTEMA opiera się na zamykaniu cykli obiegu materiałów i unikaniu odpadów. Wraz z partnerami biznesowymi w średnich przedsiębiorstwach i dużych korporacjach tworzone są w ten sposób zrównoważone rozwiązania, które umożliwiają poprawę bilansu CO2 i optymalizację zysków finansowych.

Kolejnym filarem WISTEMA jest handel chemikaliami wysokowartościowymi i produktami life science dla farmacji, żywności i pasz oraz kosmetyków, w ramach wyłącznej współpracy z indyjskim producentem MEHK.

Ponadto firma oferuje specjalistyczne usługi w zakresie gospodarki odpadami, przygotowywania dokumentów celnych, listów przewozowych i dokumentów REACH.

WISTEMA jest międzynarodową firmą z partnerami biznesowymi w ponad 60 krajach na całym świecie. Główna siedziba znajduje się w Dielheim w Niemczech, a kolejne oddziały w Kerpen (D), Florencji (IT), Reeuijwik (NL), Barcelonie (ES) i Cochin (Indie), a także inne lokalne przedstawicielstwa w Maroku, Kostaryce, Kolumbii, Peru i Brazylii.

Witamy WISTEMA GmbH w gronie Członków Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i życzymy owocnej współpracy na rzecz rozwoju branży chemicznej!

Posty pokrewne