Artykuły legislacyjne Kancelarii Kochański&Partners – październik 2023
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułami przygotowanymi przez Kancelarię Kochański&Partners, w których przeczytać można informacje na temat Legal Project Management, sztucznej inteligencji w prawie pracy, a także nadchodzącej lotniczej rewolucji paliwowej i innowacjach w lotnictwie.
1. Legal Project Management, czyli dlaczego Twój spór potrzebuje managera
Globalizacja usług prawnych, zmieniające się z dnia na dzień realia rynkowe i rosnąca konkurencja sprawiły, że projektowe podejście do usług prawnych, czyli Legal Project Management staje się standardem. I to na całym świecie.
Dobrze widać to zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wskazuje Magdalena Papiernik-König z kancelarii Kochański & Partners. I wylicza korzyści, jakie, zarówno dla klientów, ich sprawy, jak i prowadzącej ją kancelarii niesie za sobą wykorzystanie technik i metod LPM.
A że ekspertka Kochański & Partners jest jednocześnie certyfikowaną legal project managerką i ma akredytację Legal Project PractitionerTM wydaną przez International Institute of Legal Project Management warto zaufać jej ocenie.
Więcej na ten temat >> https://www.kochanski.pl/legal-project-management-czyli-dlaczego-twoj-spor-potrzebuje-managera/
2. Robot zamiast działu HR, czyli sztuczna inteligencja w prawie pracy
Rozwój nowych technologii i sztucznej inteligencji na pewno usprawnia, a w wielu przypadkach wręcz automatyzuje coraz więcej procesów, także w działach HR. A jednak niektóre narzędzia budzą istotne zastrzeżenia i obawy. Szczególnie wtedy, gdy mówimy o tzw. obszarze wysokiego ryzyka, czyli m. in. rekrutacji, awansach czy decyzjach o zakończeniu współpracy. Bo stosowanie tych systemów ma bezpośredni wpływ na nasze życie i finanse.
Należy to uregulować podkreśla Magdalena Nurzyńska-Sawicka z Praktyki Prawa Pracy Kochański & Partners i przygląda się konkretnym propozycjom unijnego rozporządzenia. A jednocześnie wskazuje na obecne przepisy i wynikające z nich wciąż aktualne obowiązki pracodawców, z których ci nie zawsze zdają sobie sprawę.
Czytaj więcej tutaj >> https://www.kochanski.pl/robot-zamiast-dzialu-hr-czyli-sztuczna-inteligencja-w-prawie-pracy/
3. Bardziej zielone lotniska dzięki nowym paliwom
Idziemy w stronę potężnej dekarbonizacji europejskiego sektora lotniczego. Samoloty będą coraz częściej latać na ekologicznych paliwach, co może wymagać zmian w zakresie infrastruktury i organizacji portów lotniczych.
9 października 2023 r. Rada UE przyjęła bowiem Rozporządzenie w sprawie zapewnienia równych warunków działania dla zrównoważonego transportu lotniczego (ReFuelEU Aviation). To pierwszy ambitny krok w kierunku tworzenia bardziej zielonego sektora lotniczego. Może wymagać jednak dodatkowych inwestycji. Warto więc wiedzieć co nas czeka.
Jacek Kozikowski i Bartosz Brzyski, prawnicy z kancelarii Kochański & Partners, piszą o nadchodzącej lotniczej rewolucji paliwowej i innowacjach w lotnictwie, dzięki którym latanie może być bardziej przyjazne środowisku.
Więcej o tym >> https://www.kochanski.pl/bardziej-zielone-lotniska-dzieki-nowym-paliwom/