Biuletyn Projektu Chemia 4.0 2/2022 już dostępny!

 Biuletyn Projektu Chemia 4.0 2/2022 już dostępny!

Z największą przyjemnością oddajemy na Państwa ręce drugie tegoroczne wydanie Biuletynu Projektu Chemia 4.0 – publikacji tworzonej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego.

W aktualnym numerze Partnerzy Projektu Chemia 4.0 oraz Członkowie Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego poruszają istotne zagadnienia z obszaru transformacji cyfrowej i digitalizacji. W niniejszym numerze przeczytać można m.in. podsumowanie Konferencji Projektu Chemia 4.0, która odbyła się 20-21 września br. w Lublinie w formule warsztatowo-networkingowej. W tym wydaniu znalazł się również tekst na temat trendów podwójnej transformacji – zielonej i cyfrowej. Ciekawe rozwiązania wykorzystania digitalizacji dla bezpieczeństwa opisują Urząd Dozoru Technicznego, jak również Centralny Intsytut Ochrony Pracy, którzy zarazem są Partnerami Merytorycznymi innego z Projektów PIPC – Programu Bezpieczna Chemia.

Tematyka transformacji cyfrowej w odpowiedzi na aktualne potrzeby przemysłu – kryzys energetyczny, zielone wyzwania czy bezpieczeństwo pracowników i produkcji – będzie przedmiotem wielu prezentacji i debat także na kolejnym wydarzeniu PIPC – już 29-30 listopada br. w trakcie TECHCO Forum organizowanym w Łodzi.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Biuletyn Chemia 4.0 2/2022

Posty pokrewne