Biuletyn Projektu Chemia 4.0 (nr 1/2023) – pobierz

 Biuletyn Projektu Chemia 4.0 (nr 1/2023) – pobierz

 

Zapraszamy do lektury pierwszego w 2023 roku wydania Biuletynu Chemia 4.0, (nr 1/2023). Biuletyn jest częścią autorskiego projektu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego „Chemia 4.0” – platformy łączącej wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług. Projekt jest odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej.

Biuletyn Projektu Chemia 4.0 (1/2023) – O czym przeczytamy w najnowszym numerze?

W Biuletynie znalazł się tekst autorstwa dr. inż. Tomasza Zielińskiego, Prezesa Zarządu PIPC, na temat czwartej rewolucji technologicznej w przemyśle chemicznym. Firma Dräger Polska pisze o swoich produktach do wykonywania badań przesiewowych pod kątem alkoholu i narkotyków. Prezentujemy także wywiad z Piotrem Kapuścińskim, Wiceprezesem CIECH Soda Polska, w którym poruszamy zagadnienia dotyczące roli człowieka w digitalizacji przemysłu oraz związanych z tym wyzwaniach kadrowych, a także dwa artykuły Urzędu Dozoru Technicznego oraz podsumowanie ostatniej konferencji Projektu Chemia 4.0.

  • Czwarta rewolucja technologiczna w przemyśle chemicznym, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
  • Digitalizacja służąca człowiekowi – Rozmowa z Piotrem Kapuścińskim, Wiceprezesem CIECH Soda Polska
  • Wykorzystanie systemów sztucznej inteligencji (AI) w procesie zarządzania integralnością mechaniczną urządzeń ciśnieniowych, Urząd Dozoru Technicznego
  • Detekcja alkoholu i narkotyków: urządzenia do użytku policyjnego, sądowego, w miejscu pracy lub osobistego, Dräger Polska
  • Framework UDTCYBER – bezpieczeństwo instalacji przemysłowych, Urząd Dozoru Technicznego
  • Człowiek 3.0 w świecie przemysłu 5.0 – jak to ogarnąć? Konferencja Projektu 4.0 już za nami – podsumowanie

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Znaczenie transformacji cyfrowej

Mnogość inwestycji w innowacje, badania i rozwój, dostępne już na wyciągnięcie ręki narzędzia 4.0, rozwój sztucznej inteligencji – to namacalne dowody na to, że jesteśmy świadkami dziejącej się transformacji cyfrowej. Jest ona także jednym z sześciu głównych celów zawartych w wytycznych Unii Europejskiej na lata 2019-2024. W tym kontekście również transformacja technologiczna w przemyśle chemicznym stała się kluczowa. O najważniejszych elementach transformacji przemysłu chemicznego będziemy rozmawiać podczas nowego wydarzenia Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego: Cyfrowa i bezpieczna – transformacja przemysłu chemicznego: Workshops & Networking, w dniach: 20-21 września br. w Hotelu Novotel w Katowicach.

Posty pokrewne