Detektory Dräger – zawsze na służbie. Dla Twojego bezpieczeństwa.

 Detektory Dräger – zawsze na służbie. Dla Twojego bezpieczeństwa.

Gazy i pary toksyczne oraz łatwopalne występują w większości zakładów przemysłowych. Ważnym jest, aby rozpoznawać zagrożenia, które stwarzają. Podobnie jest w przypadku monitorowania stężenia tlenu w atmosferze gazowej, którego zarówno zbyt niska zawartość jak również zbyt wysokie stężenie powoduje określone zagrożenia.

Szybkie i precyzyjne wykrycie zagrożeń gazowych, odpowiednia sygnalizacja wraz z przesłaniem informacji to podstawowe zadania przenośnych detektorów wielogazowych. Detektor wielogazowy X-am 5800 mierzy do sześciu rodzajów gazu i został wyposażony w czujnik CatEx o znacznej odporności na wstrząsy. W połączeniu z oprogramowaniem Dräger Gas Detection Connect możliwe jest bieżące przesyłanie odczytanych danych i skuteczne zarządzanie pulą zasobów. Detektor X-am 5800, opracowany z myślą o osobistym monitoringu powietrza, zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa przy niskich kosztach eksploatacji. Urządzenie zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność dzięki sprawnej komunikacji. Zarejestrowane dane można wygodnie przesyłać poprzez Bluetooth® bezpośrednio do smartfona, a następnie do oprogramowania Gas Detection Connect. Alternatywą jest transfer danych do chmury po umieszczeniu detektora w stacji testowej X-dock. Dzięki temu dostęp do danych jest zabezpieczony, a ich analiza możliwa o dowolnej porze i z każdego miejsca – wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową.

Zachęcamy do lektury pełnej wersji artykułu, który ukazał się w ostatnim numerze Biuletynu Bezpieczna Chemia (nr 2/2023 r.)

Biuletyn Bezpieczna Chemia to część realizacji Programu Bezpieczna Chemia – jedynego w Polsce projektu poświęconego kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa skierowanego do przedsiębiorstw sektora chemicznego, który realizuje Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Celem działań prowadzonych w ramach Programu jest zwiększenie świadomości znaczenia bezpieczeństwa pracy w firmach członkowskich PIPC oraz promowanie najwyższych standardów działań w obszarze bezpieczeństwa w całym przemyśle chemicznym.

Dräger Polska Sp. z o.o. jest Partnerem Strategicznym Programu Bezpieczna Chemia. 

Posty pokrewne