Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży chemicznej – strategie, praktyki i zasady monitorowania

 Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży chemicznej – strategie, praktyki i zasady monitorowania
Webinary organizowane w ramach rządowego projektu „GOSPOSTRATEG – otoGOZ” odbędą się w trzech terminach: 16, 23, 30 marca 2021 r. o godz. 10.00.
W imieniu konsorcjum Instytutu Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN, Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Głównego Urzędu Statystycznego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz firmy EXPERT Badania i Rozwój mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w jednym z webinarów „Gospodarka o obiegu zamkniętym w branży chemicznej – strategie, praktyki i zasady monitorowania”. Wydarzenia te są przeznaczone głównie dla przedstawicieli branży chemicznej i odbędą się na platformie Ms Teams.
Każdy z webinarów, odbywających się w ramach rządowego projektu „GOSPOSTRATEG – otoGOZ”, umożliwi Państwu uczestniczenie w dyskusji nad wskaźnikami oceniania postępów w zakresie transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym dla Waszej branży planowanymi do wdrożenia przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Obecność przedstawicieli Ministerstwa będzie dla Was unikatową okazją do bezpośredniego zgłoszenia swoich uwag i spostrzeżeń. Patronem Honorowym webinarów jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.
Planowany program spotkań:
1. Propozycje wskaźników monitorowania postępu we wdrażaniu gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ) w branży chemicznej; Anna Bączyk (Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii), dr hab. Joanna Kulczycka (IGSMiE PAN).
2. Prezentacja dotycząca certyfikacji wdrażania systemów GOZ w Polsce/Europie -przedstawiciel Bureau Veritas Polska Sp. z o.o.
3. Prezentacje dobrych praktyk w sektorze chemicznym.
4. Dyskusja na temat możliwości wdrożenia zaproponowanych wskaźników umożliwiających ocenę postępu wdrażania GOZ w sektorze chemicznym.
5. Omówienie ankiet dotyczących proponowanych wskaźników – Pan Łukasz Sosnowski.
Prosimy o zapoznanie się z kształtem ankiety pod adresem: https://forms.gle/Y7REzYKeWMfVPG577

Posty pokrewne