Newsy Kancelarii Kochański&Partners – listopad 2023

 Newsy Kancelarii Kochański&Partners – listopad 2023

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z artykułami przygotowanymi przez Kancelarię Kochański&Partners, które opracowane zostały w listopadzie 2023 r.

1. Jak zabezpieczyć dostawy uranu dla energetyki jądrowej w Polsce

Sukces polskiej energetyki jądrowej zależy dziś nie tylko od właściwego rozplanowania procesu inwestycyjnego dla budowy elektrowni, ale także od przygotowania się do funkcjonowania już istniejących obiektów.

Warto więc przyjrzeć się specyfice projektów jądrowych i związanych z tym szczególnych wymagań prawnych, w tym w zakresie zagwarantowania dostaw paliwa. Piszą o tym specjaliści od energetyki kancelarii Kochański & Partners – Wojciech Wrochna i Bartosz Brzyski.

Więcej na ten temat >> https://www.kochanski.pl/jak-zabezpieczyc-dostawy-uranu-dla-energetyki-jadrowej-w-polsce/

2. Kochański & Partners powołuje Komitet ESG

Zmiana świata na lepszy to najważniejszy element biznesowej wizji Kochański & Partners, a kwestie ESG są fundamentem, na którym kancelaria opiera zarówno swoją koncepcję biznesu, jak i praktyczną, zawodową codzienność.

Dlatego  powołała Komitet ESG oraz wspierającą go Grupę Roboczą, które będą kluczowymi elementami w realizacji założeń zrównoważonego rozwoju, w wyznaczaniu i wdrażaniu strategii z tego obszaru oraz tworzeniu środowiska, w którym ESG stanie się integralną częścią działalności całej organizacji.

W ten sposób kancelaria podkreśla swoje zobowiązanie do systemowego zaangażowania w obszary związane ze zrównoważonym biznesem, takie jak prawa człowieka, wolność słowa, ochrona środowiska, walka z korupcją i nadużyciami finansowymi.

Pełną treść zobowiązania Kochański & Partners można poznać tutaj >> https://www.kochanski.pl/nasze-zobowiazania/

3. Kancelaria Kochański & Partners wyróżniona w rankingu The Lawyer European Awards 2023 za innowacyjne inicjatywy ESG

Kochański & Partners została wyróżniona jako Highly Commended w kategorii Best ESG Initiative podczas tegorocznej edycji The Lawyer European Awards. Wyróżnienie zostało przyznane za aktywną pomoc Ukrainie oraz autorski międzynarodowy program pt. „(Od) Budowa (Nowej) Ukrainy”.

Celem inicjatywy, która zdobyła uznanie jury, jest przygotowanie firm na nadchodzące powojenne wyzwania oraz zapewnienie wielokierunkowego wsparcia ukraińskim przedsiębiorstwom i instytucjom próbującym odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Kancelaria otrzymała również nominacje w trzech kolejnych kategoriach: Law Firm of the Year: Central Europe, Best Transformation Initiative oraz Managing Partner of the Year dla Piotra Kochańskiego. Wyróżnienia te są ogromnym osiągnięciem i potwierdzają, że Kochański & Partners to jedna z czołowych firm prawniczych w Europie.

Posty pokrewne