Posiedzenie Komisji Badań i Innowacji PIPC

 Posiedzenie Komisji Badań i Innowacji PIPC

23 listopada br., w kancelarii prawnej Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, odbyło się Posiedzenie Komisji Badań i Innowacji Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Podczas posiedzenia uczestnicy mogli zapoznać się z możliwościami finansowania inwestycji, zarówno ze środków krajowych jak i unijnych.

Spotkanie rozpoczęło wystąpienie przedstawiciela Krajowego Punktu Kontaktowego – Narodowego Centrum Badań i Rozwoju – Jarosława Piekarskiego, który przedstawił uczestnikom aktualne informacje dotyczące programów finansowanych ze środków unijnych.

W drugiej części spotkania o krajowych instrumentach regionalnej pomocy publicznej opowiedzieli przedstawiciele kancelarii SK&S – Agata Szeliga, Żaneta Urbaniak oraz Jordan Sikorski.

O Komisjach PIPC:

Polska Izba Przemysłu Chemicznego reprezentuje sektor w kontaktach z wieloma grupami interesariuszy. Chroni prawa i interesy Członków oraz gospodarcze i społeczne aspekty ich funkcjonowania. W strukturze PIPC działa 5 komisji tematycznych, w skład których wchodzą Członkowie organizacji i eksperci zewnętrzni.

Kluczowymi zadaniami Komisji jest m.in.: oddziaływanie na kształt prawodawstwa poprzez przygotowywanie opinii i stanowisk do projektów aktów prawnych, wypracowywanie wspólnych interpretacji przepisów prawa, inicjowanie działań interwencyjnych w aspektach ważnych dla funkcjonowania Członków, a także wymiana doświadczeń i dobrych praktyk.

Jak zapisać się do Komisji i/lub Forów tematycznych PIPC?

– jesteś nowym Członkiem PIPC

Formularz zgłoszeniowy umożliwiający zapisanie się do Komisji otrzymasz mailowo wraz z pozostałymi dokumentami w chwili przystąpienia do Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

– jesteś Członkiem PIPC od dawna

Jeśli jesteś w PIPC już jakiś czas, ale nie zgłaszałeś wcześniej chęci zapisu do Komisji, wystarczy, że zgłosisz chęć zapisu mailowo (sekretariat@pipc.org.pl). Prześlemy Ci wszelkie niezbędne informacje i dokumenty zgłoszeniowe.

Wszystkich Członków PIPC zainteresowanych zapisaniem się do Komisji lub uzyskaniem szczegółowych informacji dotyczących planowych posiedzeń, zapraszamy do kontaktu mailowego z Pionem Rzecznictwa i Legislacji Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego: regulacje@pipc.org.pl.

Więcej informacji o Komisjach PIPC dostępne pod linkiem: www.pipc.org.pl/komisje/komisje

Posty pokrewne