Katarzyna Byczkowska, Dyrektorka Zarządzająca BASF Polska, przed XI Kongresem Polska Chemia

 Katarzyna Byczkowska, Dyrektorka Zarządzająca BASF Polska, przed XI Kongresem Polska Chemia

– Kongres Polska Chemia to niewątpliwie najważniejsze wydarzenie konferencyjne i networkingowe branży chemicznej w Polsce. Co roku podczas Kongresu poruszane są najbardziej aktualne kwestie związane z naszą branżą, a co najważniejsze, poruszane są w najbardziej właściwym gronie, czyli wśród firm właśnie z tego biznesu. Corocznie udaje się także wzmocnić wydźwięk tego Kongresu poprzez dialog z przedstawicielami administracji. Wierzę, że tegoroczna edycja też da takie możliwości – komplementuje XI Kongres Polska Chemia Katarzyna Byczkowska, Dyrektorka Zarządzająca, BASF Polska.

Jeśli chodzi o tę najbliższą edycję Kongresu, to odbywać się ona będzie dosłownie chwilę po podpisaniu Deklaracji Antwerpskiej, w momencie, kiedy nasza branża, ale i cały sektor produkcyjny w Europie stoi przed największymi wyzwaniami w historii. Jak ochronić przemysł chemiczny i zwiększyć konkurencyjność przemysłową Starego Kontynentu? Jak zapewnić bezpieczeństwo energetyczne dla naszego kluczowego sektora gospodarki? Jak pogodzić wymogi zielonej transformacji, presję regulacyjną z rosnącymi kosztami energii, surowców i pracy? I wreszcie, w jakim kierunku innowacje, w tym coraz mocniej obecna sztuczna inteligencja, poprowadzą nasz biznes chemiczny w najbliższych latach? Ważne jest także to, że Kongres jest w momencie, kiedy już coraz częściej pojawiają się zagadnienia związane z Prezydencją Polski w Radzie UE. I dlatego cieszy mnie fakt, że te wszystkie wymienione przeze mnie kwestie zawarte są w programie Polskiej Chemii. Z tego powodu, ale nie tylko, chciałabym serdecznie zaprosić na tegoroczny Kongres – wskazuje Byczkowska.

Kongres Polska Chemia to najważniejsze wydarzeń branży chemicznej w Polsce, a także doskonała okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz strategii dla branży chemicznej. Oprócz zagadnień ogólnych, proponowane sesje tematyczne bazują na aktualnej problematyce stanowiącej przedmiot prac Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i działających przy niej Komisji PIPC.

6-7 czerwca 2024 r. w Hotelu Airport Okęcie Warszawa odbywa się XI edycja Kongresu Polska Chemia. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.

Posty pokrewne