Magazyn Polska Chemia nr 2/2023 – pobierz

Już jest! I ma premierę w dniu rozpoczęcia jubileuszowego, X Kongresu Polska Chemia. Zapraszamy do lektury drugiego w 2023 roku numeru Magazynu Polska Chemia. Publikacja jest wydawana przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego dla jednego z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki w Polsce, czyli przemysłu chemicznego.
Premiera Magazynu podczas X Kongresu Polska Chemia
Premiera drugiego w 2023 roku numeru Magazynu odbywa się przy okazji najważniejszego wydarzenia dla branży chemicznej w Polsce, X Kongresu Polska Chemia. Wydarzenie organizowane pod hasłem: „Rozwój – Zrównoważoność – Przyszłość”, co jest odzwierciedleniem drogi, którą od lat podąża branża chemiczna. – W skali kraju Polska Chemia nie od dziś jest swoistym „przemysłem przemysłów”, przed którym stoją ambitne, zielone cele. Ich pogodzenie z codziennym funkcjonowaniem branży w trudnych warunkach – z którymi musimy mierzyć się w obliczu otaczającej nas nieprzewidywalnej rzeczywistości – nie będzie proste. Mamy jednak – jako branża – świadomość konieczności przebudowy europejskiej gospodarki. Spoglądając w przyszłość, stawiamy na rozwój i zrównoważoność – jako przemysł chemiczny stoimy w centrum transformacji – podkreśla Prezes Zarządu PIPC, dr inż. Tomasz Zieliński.
10 tysięcy uczestników przez 10 lat – Historia Kongresów Polska Chemia w pigułce
W związku z jubileuszową X edycją Kongresu Polska Chemia w niniejszym Magazynie nie mogło zabraknąć historii dotychczasowych Kongresów, które zapoczątkowane zostały w 2014 roku. W tekście pt. Historia sukcesu Kongresów „Polska Chemia”. 10 tysięcy uczestników przez 10 lat Kongresu, przygotowaliśmy dawkę wspomnień, wśród których poruszamy najistotniejsze tematy i dokumentujemy, jak rozwijał się nie tylko Kongres, lecz także jak zmieniały się wyzwania i cała branża chemiczna.
Co jeszcze znajdziemy w najnowszym numerze Magazynu Polska Chemia?
Członkowie PIPC oraz Partnerzy i eksperci tegorocznego Kongresu najwięcej miejsca poświęcają oczywiście rozwiązaniom, jakie już wdraża lub mógłby zastosować przemysł chemiczny w drodze ku zielonej transformacji i zrównoważoności, ale nie tylko. W Magazynie Polska Chemia, mamy wiele innych tematów, a dokładnie:
- Wybrane efekty transformacji gospodarczej Polski w drodze do neutralności klimatycznej UE, KOBIZE
- Przemysł chemiczny nie ucieknie od europejskiej polityki klimatycznej, WISE EUROPA
- Kolejny krok w stronę zrównoważoności, czyli BASF i klienci w programie „Razem dla Planety”, BASF POLSKA
- Masz 50 kW mocy przyłączeniowej? Rozważ magazyn energii. 0,5 MW? Pomyśl o wodorze, ASE
- CBAM – szanse i ryzyka dla polskiego przemysłu chemicznego, SOŁTYSIŃSKI KAWECKI & SZLĘZAK
- Na drodze do zrównoważonych produktów i ekoprojektowania – nowe wyzwania na horyzoncie, DENTONS
- Segmentowy System Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy w Grupie Kapitałowej ORLEN, PKN ORLEN
- Program ZdrowiejMY w Grupie CIECH – profilaktyka i wellbeing, CIECH
- Politechnika Śląska kształci przyszłe kadry dla przemysłu chemicznego – nowe spojrzenie na kształcenie od teorii do aplikacji, POLITECHNIKA ŚLĄSKA
- Inwestycje obiegu zamkniętego w ORLEN Południe, ORLEN POŁUDNIE
- Jakość to efekt pracy zespołowej. Rozmowa z Tadeuszem Rybakiem, Prezesem Zarządu Mostostalu Puławy S.A., MOSTOSTAL PUŁAWY
- Dlaczego kontrakty outsourcingowe są kluczowe w procesie transformacji do Chmury i zwiększania konkurencyjności, ATOS
- Modułowa przyszłość automatyzacji procesów, ABB
- Czyszczenie zbiorników magazynowych na ropę naftową bardziej przyjazne dla środowiska, CLIMBEX
- Studium przypadku: uszczelnienia specjalne typu Spetoring®RTJ SRX – skuteczne rozwiązanie dla połączeń podwodnego odcinka gazociągu Baltic Pipe, SPETECH
- KGHM działa ze szczególną dbałością o ochronę środowiska, KGHM
- Program Odpowiedzialność i Troska – wyjątkowa inicjatywa dla branży chemicznej, ODPOWIEDZIALNOŚĆ I TROSKA
Drugi w tym roku numer Magazynu Polska Chemia to blisko 90 stron solidnej dawki merytoryki i wiedzy. Zapraszamy do współpracy przy kolejnych wydaniach naszej publikacji.
Zapraszamy do lektury!
Magazyn Polska Chemia – PIPC – Polska Izba Przemysłu Chemicznego