Najnowszy Magazyn Polska Chemia 2/2020 – już dostępny!

 Najnowszy Magazyn Polska Chemia 2/2020 – już dostępny!

Polecamy Państwa uwadze drugi w 2020 roku numer Magazynu „Polska Chemia”. Publikacja tworzona jest przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego dla jednej z najważniejszych i największych branży tworzącej polską gospodarkę, jaką jest branża chemiczna.

Wydanie to powiązane jest z jednym z najważniejszych dla sektora wydarzeń w Polsce i Europie Centralnej, jakim jest VII Kongres Polska Chemia. Tegoroczna edycja ze względu na panującą od wielu miesięcy pandemię COVID-19 została przeniesiona na wrzesień. Zmianie uległa także dotychczasowa, dobrze Państwu znana, formuła wydarzenia. W trosce o bezpieczeństwo, a także – aby zachować najwyższy standard merytoryki, wymiany doświadczeń i omówienia najistotniejszych spraw dla przemysłu chemicznego – VII Kongres Polska Chemia odbywa się w tym roku w formule całodziennego telewizyjnego programu o charakterze publicystyczno-naukowym dostępnego dla wszystkich zupełnie bezpłatnie w Internecie! Szczególnie zapraszamy do lektury artykułu Prezesa Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, dr. inż. Tomasza Zielińskiego, który diagnozuje kondycję oraz wyzwania Polskiej Chemii w trudnych czasach spowodowanych pandemią.

W tym numerze Magazynu „Polska Chemia” znalazła się relacja z uroczystości związanej z zapewnieniem finansowania projektu Polimery Police. Poza tym zamieściliśmy kilka interesujących wywiadów, w tym z Prezesem Zarządu Grupy LOTOS o kontynuacji projektów i dalszym rozwoju po przejęciu kapitałowym przez PKN ORLEN oraz wywiad z wiceprezesem KGHM Polska Miedź o znaczeniu produktów tej firmy dla Polskiej Chemii i radzeniu sobie w dobie pandemii. Odnotowaliśmy też dwa wspaniałe jubileusze – 75-lecie Fluor S.A. oraz 50-lecie PROZAP. Ponadto na naszych łamach zagościła po raz pierwszy Grupa Maire Tecnimont – globalny lider w zakresie przetwarzania zasobów naturalnych w celu wsparcia transformacji energetycznej. Pozostając przy tematyce energetyki zapraszamy również do lektury artykułów o krajowych zasobach energetycznych oraz o korzyściach programu Demand Side Response, czyli czasowej redukcji mocy. W tym numerze Magazynu „Polska Chemia” sporo miejsca poświęciliśmy zagadnieniom dotyczącym cyfryzacji. Nie zabrakło też artykułów poświęconych zrównoważonemu rozwojowi, logistyce, bezpieczeństwu wodnemu oraz wpływowi pandemii COVID-19 na własność przemysłową.

Życzymy miłej lektury!

Elektroniczna wersja Magazynu “Polska Chemia” 2/2020

Posty pokrewne