ORLEN stawia na zdrowie pracowników

 ORLEN stawia na zdrowie pracowników

Dentobus, podstawowe badania laboratoryjne czy konsultacje z fizjoterapeutą – ORLEN promuje wśród pracowników zdrowy tryb życia. Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia są nie tylko okazją do wykonania podstawowych badań, ale też zwiększenia świadomości tego, jaką rolę pełnią na co dzień prawidłowe nawyki.

Od 2015 r. stałą pozycję w kalendarzu wydarzeń Grupy ORLEN stanowią Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia. Celem projektu jest utrwalanie i rozwój bezpieczeństwa osobistego oraz świadomości pracowników, a także wykonawców zewnętrznych.

Każdego roku wydarzenie poprzedzone jest szeroką akcją promującą, zachęcającą do wzięcia udziału w proponowanych aktywnościach. Z wykorzystaniem wewnętrznych mediów oraz nośników informacji, takich jak monitory telewizyjne, studio GO czy strona Intranet, pracownicy mają możliwość zapoznania się z szczegółowym harmonogramem wydarzenia, planowanymi aktywnościami oraz dokonać zapisów na zaplanowane działania, które wymagają wcześniejszej rejestracji.

W 2023 r. po raz pierwszy działania w ramach Dni Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia objęły w pełni nową lokalizację spółek z Grupy ORLEN, czyli obiekty byłego LOTOSU. W ramach projektu w Gdańsku stanęło miasteczko BHP, a w nim m.in. strefa medyczna – dentobus, spirobus, w której wykonywane były badania i udzielane porady diagnosty laboratoryjnego.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem dostępnym w ostatnim numerze Biuletynu Bezpieczna Chemia (nr 2/2023 r.).

Biuletyn Bezpieczna Chemia to część realizacji Programu Bezpieczna Chemia – jedynego w Polsce projektu poświęconego kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa skierowanego do przedsiębiorstw sektora chemicznego, który realizuje Polska Izba Przemysłu Chemicznego. Celem działań prowadzonych w ramach Programu jest zwiększenie świadomości znaczenia bezpieczeństwa pracy w firmach członkowskich PIPC oraz promowanie najwyższych standardów działań w obszarze bezpieczeństwa w całym przemyśle chemicznym.

ORLEN S.A. jest Partnerem Strategicznym Programu Bezpieczna Chemia.

Posty pokrewne