Piotr Szkoda, Dyrektor Dywizji Przemysłu Energetycznego, ABB Polska, Czechy, Węgry, przed XI Kongresem Polska Chemia
– Sztuczna inteligencja zrewolucjonizuje przemysł chemiczny, dostarczając nieograniczonych możliwości analizy i przetwarzania danych, które są kluczowe dla tej branży. W ABB skupiamy się na wykorzystaniu AI do predykcji, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz funkcji doradczych, wspierając pracowników i podnosząc efektywność operacyjną zakładów. Nasze partnerstwo z Microsoftem w ramach platformy ABB Ability™ Genix oraz Azure OpenAI Service to krok naprzód w tworzeniu zaawansowanych narzędzi analizy i wnioskowania, które transformują sposoby zarządzania procesami przemysłowymi – wskazuje przed XI Kongresem Polska Chemia, Piotr Szkoda, dyrektor dywizji Przemysłu Energetycznego, ABB Polska, Czechy, Węgry.
– Współpraca ta umożliwia tworzenie spersonalizowanych rozwiązań, które poprzez zastosowanie modeli uczenia maszynowego i generatywnej sztucznej inteligencji, potrafią w czasie rzeczywistym dostosować procesy do bieżących potrzeb zakładu. Pragniemy, aby nasze technologie nie tylko wspierały rozwój przemysłu chemicznego, ale również były odpowiedzią na potrzeby związane z bezpieczeństwem danych i cyberbezpieczeństwem, co w obecnych czasach jest absolutnie kluczowe. Stawiamy na innowacje, które pomogą naszym klientom nie tylko przetrwać, ale także prosperować w dynamicznie zmieniającym się środowisku rynkowym. – mówi ekspert.
Kongres Polska Chemia to najważniejsze wydarzeń branży chemicznej w Polsce, a także doskonała okazja do wymiany doświadczeń, prezentacji innowacyjnych pomysłów oraz strategii dla branży chemicznej. Oprócz zagadnień ogólnych, proponowane sesje tematyczne bazują na aktualnej problematyce stanowiącej przedmiot prac Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego i działających przy niej Komisji PIPC.
6-7 czerwca 2024 r. w Hotelu Airport Okęcie Warszawa odbywa się XI edycja Kongresu Polska Chemia. Organizatorem wydarzenia jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego.